„Rád bych chtěl navázat, tam kde jsem skončil. Nebude to však tak jednoduché, to dobře vím. Přesto by bylo skvělé být na konci sezony v podobné situaci jako tenkrát," přiznal nový kouč prostějovských hokejistů.

Pane trenére, jak se rodil váš příchod zpět do Prostějova.

Bylo to úplně jednoduché, přišla mi nabídka od vedení a já na ni kývl.

Měl jste i nějaké osobní pohnutky vrátit se do Prostějova?

Mám k Prostějovu osobní vztah. Působil jsem tady tři roky a poté jsem dlouho spolupracoval s prostějovskou mládeží v Olomouci. Ty tři roky na lavičce byly pro mě rozhodně nezapomenutelné.

Žádný kouč, který přišel po vás, nedosáhl vašich úspěchů. Chcete na ně navázat?

Rád bych chtěl navázat, tam kde jsem skončil. Nebude to však tak jednoduché, to dobře vím. Přesto by bylo skvělé být na konci sezony v podobné situaci jako tenkrát.

Vy jste doposud působil u olomouckých juniorů. Nebyl s vaším odchodem větší problém?

Hned jak jsem nabídku z Prostějova dostal, tak jsem šel za panem Dopitou. S tím jsem se domluvil, že si to rozmyslí, ale přiznal jsem, že mě tato nabídka velmi láká. Přece jen jsem v juniorské kategorii působil už dvanáct let a chtěl jsem zkusit zase něco jiného a vidět, co dokážu. Myslím si, že tréninky i přístup hráčů bude jiny, je to pro mě velká výzva. V Olomouci mi nakonec přestup odkývli.

Realizační tým je už prakticky hotový. Asistentem vám bude Jiří Vykoukal a kustody budou dělat Michal Černý a Lukáš Duba. Jak se těšíte na spolupráci s nimi?

Všechno to jsou kluci, kteří hokejem žijí a ještě dlouho žít budou. Michal Černý je hráč, kterého jsem trénoval a teď ho budu mít v realizačním týmu. Znám jaký je. Dubis je pak obrovský bojovník a myslím si, že bude zdravým jádrem našeho týmu.

Jak to bude vypadat v trenérském tandemu Přecechtěl – Vykoukal?

Předběžně jsme dohodnuti, že se Jirka bude víc starat o obránce a já zase o útočníky.

Jak to zatím vypadá s hráčským kádrem? Už se rýsuje, kdo bude oblékat prostějovský dres?

Na to je zatím brzo, přípravu začínáme až 11. května. Momentálně intenzivně pracujeme na příchodu několika hráčů. Máme několik jednání. Uvidíme, jestli se nám podaří sestavit tým podle našich přání.

Jako nový kouč jste taky navrhl nějaké nové posily?

Ano, hned na první schůzce jsme si řekli, jaký tým bychom chtěli, a já to doplnil o nějaká jména. Přání je však jedna věc a realita druhá. Hráči především musejí sami chtít za Prostějov hrát a svou roli má samozřejmě také finanční dostupnost hokejistů. Soupiska se už rýsuje, ale ještě není nic hotové.

11. května začne letní příprava. Můžete prozradit, jaký máte zatím plán?

Bude to klasická příprava. Od větších objemů půjdeme k intenzitě. Příprava se celkově změnila a už se neběhají dvacetikilometrové běhy. Trénovat budeme od pondělí do pátku a z toho tři dny budeme mít dvoufázové tréninky.

První liga se letos rozrostla o Slavii a Přerov. Vy osobně máte nějakého soupeře, na kterého se budete těšit nejvíc?

Nikdy jsem nikoho takového neměl a nikdy jsem neměl ani soupeře, kterého jsem se bál. Myslím si, že s postupem Přerova přibude atraktivních derby a podobně jako Havířov nebo Šumperk bude lákat diváky. Bývalá extraligová družstva jako Budějovice, Kladno nebo Slavie budou také atraktivní pro fanoušky. Já budu hlavně rád, když bude chodit alespoň tolik lidí, co před těmi dvanácti lety. Až to totiž ukáže, jestli děláme dobrou práci.