Matouši, jak se vám hodnotí zápas se Šumperkem?

Musíme být spokojeni za dva body, protože v těchto dnech je pro nás každý bod důležitý. Samozřejmě toho třetího je škoda. Do zápasu jsme vstoupili dobře a poměrně rychle jsme vedli 2:0. Šumperk začátek podcenil. Ve druhé třetině jsme trošku polevili a naopak Draci se rozehřáli. Dokázali také snížit ze přesilovky. Ty jsou v jejich podání vždy nebezpečné, hrají je hlavně obránci. Jednu jsme neuhlídali. Do třetí části jsme šli s tím, že nesmíme dopadnout jak v Havlíčkově Brodě. Nakonec i přes vyrovnávací gól musíme být spokojeni, protože v pětiminutovém oslabení jsme inkasovali jen jednou.

Dali jste první dva góly do páté minuty zápasu. Jak bylo těžké se na jeho konci opět dostat na vlnu, že se musíte bezpodmínečně trefit?

Je pro nás těžké vést, moc to neumíme. V Havlíčkově Brodě jsme taky vedli, ale nedokázali jsme to udržet. Ve středu jsme ke konci spíše bránili. Potřebovali jsme body udržet, to bylo důležité. Šumperk byl lepší v závěru, ale podařilo se nám ho ohlídat.

Vy jste v té pětiminutové přesilovce přišel k zranění dlaně. Tak co se stalo?

Byla to klukovina. Základ je jít proti puku hřbetem ruky, kde je ruka chráněná rukavicí. Já tam šel otevřenou dlaní a dostal jsem to do prstu. Vše ale bude v pořádku.

Vám se narodila dcera. Jaká to byla oslava, když jste zrovna porazili Třebíč?

(smích) Narodila se z neděle na pondělí minulý týden. Takže to bylo skvělé, oslavili jsme ji řízečky a nálada byla skvělá. Je jen velká škoda, že jsme potom na výhru nenavázali v Havlíčkově Brodě, ale to jsou už menší věci. Když se na to podívám v globále, tak rodina je důležitější než jeden zápas nebo sezona.

Nad Havlíčkovým Brodem vedete o sedm bodů, mohlo to být třináct. Jak moc to mrzí?

Nesmíme takto přemýšlet. Samozřejmě to mrzí, ale kdybychom neporazili Třebíč, mohlo to být všechno jinak. Je to obrovská škoda, ani ne kvůli bodům, ale kvůli tomu jak jsme měli zápas rozehraný. Po Třebíči jsme byli hodně nastartovaní, ale ukázalo se, že nemáme tolik zkušeností. Duel jsme si prohráli sami v našich hlavách.

Máte za sebou sérii debaklů. Jedním ze soupeřů, který vám dal pořádnou nálož, bylo Kladno. V sobotu tam jedete znovu. Může to být výhoda, že víte, jak hrají?

Výhoda by to být mohla, ale nyní Kladno prohrálo, takže k žádnému našemu podcenění nedojde. My tam ale jedeme v jiné formě než před týdnem. To jsme byli hodně dole. Nyní jsme se zvedli a semknuli se, jsme se jako tým. To už bylo na čase a troufám si říct, že už takové debakly nebudeme dostávat.

Za Kladno nyní hraje Tomáš Kaberle. Jak se těšíte na hvězdného soupeře?

Já se těším hodně. Vím, že Kaberle má poloviční hokejku jako já, takže se těším, až ji na něj vytáhnu. Pro něj to může být také těžké, skočit nyní do první ligy. Je to pro nás ještě větší svátek než normální zápas, hrát na Kladně.