Trenér Prostějova Petr Zachar si za cíl vytyčil zisk alespoň devíti bodů.

„Můj názor je takový, že ze čtyř domácích zápasů bychom měli minimálně tři vyhrát,“ řekl po vítězném zápase s Porubou, ve kterém Jestřábi svého soupeře přehráli v poměru 6:1.

Brzy jste na domácím ledě prohrávali. Vyvstaly vám na mysl nějaké obavy, když Bartošek v 9. minutě otevřel skóre?

Ani ne. Byl jsem přesvědčený, že to utkání zvládneme. Bez gólmana se ve druhé lize hrát nedá a Poruba je na tom tak, že teď kvalitního brankáře nemá. Rudl dostal v této sezoně sedm branek i od naší juniorky, takže jsem kluky jenom přesvědčoval, že mají chodit do zakončení a střílet. To se nám nakonec vyplatilo, myslím si, že některé góly byly hodně laciné. Nás to nakoplo a pak už jsme jeli.

I když jste vysoko vyhráli, předpokládám, že jste našel i některé nedostatky ve vaší hře.

Určitě. Po druhé třetině jsem vletěl do šatny a vůbec jsem si nebral servítky. Sedm vyloučení během jediné třetiny je něco, co si nemůžeme dovolit. To utkání nakonec rozhodla neschopnost Poruby nás v takových situacích trestat. Nedokázali si ani vytvořit vyložené šance. Ale přijdou jiní soupeři, kteří nám díky tomu dají dvě tři branky a pak to bude vypadat jinak.

Máte za sebou dvě vítězná utkání, oba zápasy odchytal Petr Musil, který nahradil Dalibora Sedláře. Byl to ten potřebný impuls?

Petr má svůj zvláštní styl. Bohužel si v žádném zápase neodpustí nějaké extempore, ale to se mu stává i při tréninku. Teď se ho ale drží štěstí a my máme veliké dilema, jak to s brankářským postem budeme řešit dál. Důležité je, že se dvakrát vyhrálo, navíc zachytal celkem solidně. Po zápase s Porubou jsem ho pochválil.

Ještě vás čekají na domácím ledě tři zápasy v řadě. Stanovili jste si před touto sérií nějaký konkrétní cíl?

Uhrát co nejvíc bodů (smích). Můj názor je takový, že ze čtyř domácích zápasů bychom měli minimálně tři vyhrát. I když to vůbec nebude jednoduché, protože nás čeká obrovsky silný Havířov, ale nemůžeme podcenit ani Opavu, Frýdek-Místek nebo Porubu. Nechybělo málo a prohrávali jsme v první třetině 2:0 a ten zápas by se třeba vyvíjel úplně jinak. Já jsem si stanovil za cíl tři zápasy vyhrát a když se nám to podaří, budeme spokojeni.

Na ledě se po delší době v duelu s Porubou objevil i mladý útočník Tomáš Berčák. Budete jeho služeb využívat i nadále?

Berčák působí v Plumlově od začátku sezony na střídavě starty. Stejně tak jsme tam poslali i Matouška, abychom oba dva mohli využívat. Bohužel Matoušek nechodí na tréninky, není schopen se dostavit ani na zápas. Takže nám zůstal k dispozici jen Berčák, který s námi pravidelně trénuje už od konce listopadu velice poctivě. Měli jsme tuto variantu připravenou a teď jsme ji použili. Momentálně máme jen devět útočníků, takže je možné, že ji budeme využívat i nadále.