Pro Jestřáby to bude první z osmi naplánovaných přátelských zápasů. Začíná se v 18 hodin, vstupné se bude prodávat za dvacku.

Minulý čtvrtek naskočili svěřenci Petra Zachara poprvé na led, čímž odstartovali poslední fázi přípravy, která bude směřovat k jednomu datu – 10. září. V ten den je čeká úvodní kolo druholigové soutěže v Porubě.

Podle kapitána Jestřábů z minulé sezony Lukáše Duby je zatím příprava velmi tvrdá.

„Tréninky jsou opravdu na vysoké úrovni a hodně kvalitní. Dostáváme pořádně do těla. Ale to k tomu patří,“ usmíval se v úterý odpoledne.

Usmíval se možná i proto, že na rozdíl od mnoha svých spoluhráčů nemusel „rozjíždět“ nové brusle.

„To je zatím asi jediná komplikace, protože hodně kluků má otoky, oděrky, musejí si to vycpávat molitanem a podobně. Je to nepříjemné,“ líčil Duba.

Ten už se hodně těší na první přátelák, protože právě se Vsetínem jej pojí velké pouto a hokejově tam vyrostl.

„Těžko říct, jak ten zápas bude vypadat. Bude to první přátelák, to jsou občas pěkné holomajzny. My do něj navíc půjdeme po nejtěžší fázi přípravy. Jedeme už týden dvoufázově, takže pro oko diváka to asi nebude zrovna nejlahodnější,“ zamyslel se nad nejbližším testem svého týmu.

Největší favorit? Asi Havířov

Společně se svými spoluhráči pozorně sleduje, jak jsou na tom ostatní kluby, které do druholigové skupiny nastoupí.

„Hodně se o tom s klukama bavíme. Zatím to vypadá, že jedním z největších favoritů by měl být Havířov. Silný bude podle mě opět i Přerov nebo Orlová. A doufám, že je doplníme i my, to by mohla být taková nejsilnější čtyřka,“ přemítal čtyřiatřicetiletý Duba, který v Prostějově zahájí svou třetí sezonu v řadě.

Ještě předtím ale stihl obléct dres Jestřábů v tehdy ještě prvoligových sezonách 2006/07 a 2007/08.

Právě vzhledem k tomu, že už toho na Hané hodně zažil, dokáže ocenit, že poprvé během jeho působení v Prostějově zůstal prakticky kompletní kádr z minulé sezony.

„Myslím si, že to byl ze strany pana Tomigy a trenéra Zachara první důležitý krok k tomu, abychom mohli hrát ve špičce. Mužstvo zůstalo v podstatě pohromadě, navíc se posílilo o čtyři kvalitní hráče. Minulý rok to bylo takové, že jsme se sešli až v půlce července, trénovali čtrnáct dní na suchu a pak hned vyjeli na led. Teď jsme spolu trénovali celý květen a červen, to by taky mělo být znát,“ podotkl Duba.

Jestli bude kapitánem Jestřábů i v příští sezoně, zatím neví.

„Ještě se o tom nikdo nebavil. Ale já to ani nějak neřeším. Neděláme v tom rozdíly, máme super partu a je vlastně jedno, kdo bude kapitán. Táhneme za jeden provaz,“ zdůraznil zkušený Duba.

Termíny přátelských zápasů:

pátek, 12. srpna: LHK Jestřábi Prostějov – Vsetín (18:00)

úterý, 16. srpna: Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)

pátek, 19. srpna: Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)

úterý, 23. srpna: LHK Jestřábi Prostějov – Technika Brno (18:00)

pátek, 26. srpna: Uherské Hradiště – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)

úterý, 30. srpna: Technika Brno – LHK Jestřábi Prostějov (18:00)

pátek, 2. září: LHK Jestřábi Prostějov – Uherské Hradiště (18:00)

čtvrtek, 8. září: LHK Jestřábi Prostějov – Šumperk (18:00)