Generálka se vám příliš nepovedla, souhlasíte?

Nastoupili jsme proti typickému Frýdku. Takhle bude hrát i v sezoně. Velice dobře brání a pak těží z protiútoků, což proti nám potvrdili maximálně. Ale určitě jsme generálku mohli vyhrát, skončilo to 2:2, což je dobré. Tedy za tři (úsměv).

Předpokládám, že v soutěži budete chtít soupeře, jako je Frýdek-Místek, pravidelně porážet.

To je samozřejmost. Ale uvidíme, jak to půjde, je to takový nevyzpytatelný soupeř. A nejenom pro nás, pro celou druhou ligu.

Jak byste zhodnotil celou přípravu?

Myslím si, že tréninky byli velmi kvalitní, to pocítil asi každý z nás. Co se týká zápasů, tak jsme tam měli určité výkyvy, hlavně s Přerovem. Z toho pro nás pramení zejména to, že silné soupeře si v sezoně budeme muset lépe pohlídat. Tím nechci říct, že bychom neměli být na pozoru třeba před Frýdkem, ale určitě budeme muset nastavovat naši taktiku na každého soupeře zvlášť.

Na začátek vás čeká poměrně těžký los, hlavně na domácím hřišti.

Je to tak, ale s tím nic neuděláme. Během ročníku stejně budeme muset hrát proti každému soupeři.

V jaké formě se cítíte?

Já si jedu pořád to svoje (smích). Určitě pociťuju, že vždycky prohrajeme nájezdy, které se po zápasech v přípravě jezdí. Ale jak už říkal trenér, tady se to tak asi táhne delší dobu. Myslel jsem si, že to utnu, ale pořád to pokračuje. Doufejme, že v sezoně to bude jiné, když na ně dojde. Jinak si myslím, že vždycky je rozdíl mezi přípravou a soutěží, hodně bude záležet na prvních deseti patnácti kolech.

Asi se nabízí i srovnání se sezonou 2009/2010, kdy jste byl také v Prostějově, měli jste vynikající přípravu a po ní katastrofální vstup do soutěže. Po pár zápasech jste tým opustil.

Přesně tak. Právě proto je možná lepší, že jsme teď měli přípravu takovou normální. Uvidíme, jak se nám povede vstup do soutěže.

Pociťujete, že v týmu je řada juniorů, kteří nemají zkušenosti s druholigovým hokejem?

Chvílemi to pociťuju, ale od toho jsem tady, abych se je snažil dirigovat, stejně jako starší hráči, kteří jim můžou radit na střídačce. Já na ledě můžu komunikovat hlavně s obránci, na útočníky můžu maximálně zařvat, ať se vrací, když se jim nechce.

Jaké budou vaše ambice?

Když budeme do šestého místa, bude to úspěch a každý bude spokojený. Fanoušci, kabina i trenéři. Já moc chci do play off, pokud by se nám v něm podařilo přejít přes první kolo, byl bych osobně velmi spokojený.