Ve svém posledním představení udělali Jestřábi důležitý krok k udržení svých prvoligových akcií. Havlíčkův Brod na jeho ledě porazili 4:2 a bodově se na něj dotáhli v tabulce play-out. Nyní ale musejí Prostějované překonat další obtížnou překážku. Po vzoru pohádkových princů musejí skolit Draky z podhůří Jeseníků.

Psychicky je na tom jestřábí družina dobře, což ostatně potvrdil i její kouč Zdeněk Čech.

„Play-out je samozřejmě psychicky náročné, ale myslím si, že po výhře v Havlíčkově Brodě šla nálada u hráčů nahoru," uvedl.

Šumperskému týmu ve zbývající části skupiny o udržení více méně již o nic nepůjde. Ze čtveřice nejhorších prvoligových celků měl totiž nejlepší výchozí pozici, kterou ještě podtrhl pondělním triumfem nad Mostem v poměru 7:4.

To však na základě mínění prostějovského kormidelníka nemusí být pro Jestřáby zase taková výhoda.

„Myslím si, že Šumperk bude působit uvolněně a bude chtít hrát hokej," prohlásil Čech.

„Na druhou stranu to pro nás pochopitelně plus být může, protože asi nebude vyházet z tak zabezpečené obrany," dodal opatrně.

Ve vlastních řadách by pak měl mít k dispozici téměř všechny hráče, včetně Tomáše Franka, kterého Prostějovu zapůjčil Třinec, a uzdravených marodů Lubomíra Kovaříka a Davida Skřivánka.

„Co se Kovaříka se Skřivánkem týče, nevylučuji, že je v play-out ještě použijeme. Mimo dlouhodobě zraněného Václava Meidla jsou sice všichni hráči zdraví, ale nevíme, jestli bude moci nastoupit Jarda Moučka, který v Havlíčkově Brodě dostal trest do konce zápasu. Pokud by hrát nemohl, nahradí jej právě Luboš Kovařík," prozradil Zdeněk Čech.

Jistá je zatím pouze jediná aktuální změna v jestřábím kádru. Po zbytek sezony už v něm nemůže figurovat talentovaný třinecký forvard Radim Matuš, jenž nastupuje za svůj mateřský klub.

„Kdyby nyní naskočil do zápasu za nás, již by nemohl hrát za Třinec," vysvětlil Zdeněk Čech, který by byl proti Šumperku rád za velkou podporu ze strany fanoušků.

„Vždycky je lepší hrát v bouřlivé atmosféře, než v hrobovém tichu. Početná divácká kulisa hráčům pomáhá. A naši fanoušci dokáží výbornou atmosféru vytvořit, takže bych byl jim vděčný za to, kdyby nás ve středu ve velkém počtu přišli podpořit," přeje si prostějovský trenér Zdeněk Čech.

Duel dvou krajských rivalů startuje ve středu v 18 hodin na prostějovském zimním stadioně.

Autor: PETR KOMÁREK