Turbulentní období prožívá hanácký prvoligový klub, po debaklu v Českých Budějovicích byl z pátého místa odvolán trenér Kamil Přecechtěl. Jeho nástupce Pavel Arnošt vedl Jestřáby poprvé do ostrého střetnutí. „Byl jsem v očekávání, jak tým zvládne první zápas. Měli jsme spolu jeden trénink a jedno rozbruslení, snažil jsem se dát týmu nějaké podněty. Ale bohužel jsme dostali dva laciné góly. Pak se mužstvo zvedalo, ale opět jsme dvakrát rychle inkasovali," komentoval klíčové prvky zápasu se sedmým týmem tabulky nový muž na lavičce prostějovského cel­ku.

Na střeleckou notu se naladil proti Jestřábům útočník Benátek Josef Mikyska, který za sedm minut dvakrát skóroval a Pavel Kantor stejně jako proti Českým Budějovicím rychle pustil do branky kolegu Jakuba Neužila. Do konce první třetiny se prostějovský tým rozjížděl, jednu z tutovek přece jen proměnil Hozák a Hanáci mířili do druhé třetiny s nadějnějším skóre 1:2. Devatenáct sekund po pauze však hosté znovu pálili přesně a ani kontaktní gól Lubomíra Korhoně nezlepšil situaci na dlouho. Benátky nad Jizerou odskočily na rozdíl tří gólů, podruhé se trefil Plodek a kanonýr Mikyska zkompletoval hattrick. „Pepík Mikyska je velice šikovný hráč, který je dobrý v zakončení. Využívá ho i Liberec. Je to mladý kluk, který má před sebou velkou budoucnost," řekl na adresu hbitého dvaadvacetiletého forvarda asistent trenéra Benátek Antonín Nečas.

Ze stavu 2:5 se Prostějované ještě dokázali herně vzpamatovat, na srovnání už však nestačili. Ve 35. minutě snížil Lukáš Krejčík a se ztrátou dvou gólů pokračovala převaha domácího týmu i ve třetím dějství. Z řady šancí však uspěl až necelých osm vteřin před koncem Matouš Venkrbec, když Jestřábi využili přesilovku a výhodu dalšího hráče při powerplay. Zázrak v podobě poslední trefy za kratičký časový úsek už se však nekonal a Prostějov prohrál třetí utkání v řadě. „Stalo se tady toho dost za těch pár dní. Je toho hodně na nás i na trenéra. Chce to trochu času, abychom se srovnali. Je důležité, abychom věřili naší hře, která se teď mění za pochodu. Já sám tomu věřím," prohlásil kapitán LHK Matouš Venkrbec a pokračoval: „Už proti teď jsme se prezentovali aktivnějším hokejem. Ale byly tam chyby a Benátky byly velice efektivní a dokázaly to potrestat," mínil prostějovský útočník.

„Pomalinku jsme se zvedali, ve třetí třetině mohla padnout i ta branka na prodloužení. Z tlaku jsme měli víc ale až v závěru," uvažoval trenér Pavel Arnošt. Ten po utkání nechával otevřenou otázku realizačního týmu, v němž jako asistent zřejmě skončil Jiří Vykoukal, jedna z výrazných osobností prostějovského hokeje. Později po zápase oznámilo vedení týmu jméno nové trenérské posily. Na lavičce hanáckého klubu bude působit David Kočí. „Prošel nejprestižnější hokejovou soutěží světa NHL. Zde měl možnost poznat, jak se tam trénuje a pevně věřím, že řadu svých zkušeností bude schopen předat i našim hráčům. Přestože i on doposud nemá zkušenosti s dospělým hokejem jako trenér, předchází ho pověst velmi pracovitého člověka. Pevně věřím, že vytvoří společně s Pavlem Arnoštem dobrý tandem," uvedl pro klubový web generální manažer Jaroslav Luňák.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Hozák (Půhoný), 22. Korhoň (Augustin, Hozák), 35. L. Krejčík (Venkrbec, D. Kolář), 60. Venkrbec (Moskal, L. Krejčík) – 2. J. Mikyska (Víšek, Chlapík), 7. J. Mikyska (Chlapík), 21. Plodek (A. Dlouhý), 26. Plodek (Kolmann), 27. J. Mikyska (Mikliš). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1363.

Prostějov: Kantor (7. Neužil) – A. Holík, Vokurka, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Korhoň, Martin Novák, Moskal – Luňák, Venkrbec, Švec – Rudovský, Šlahař, L. Krejčík – Půhoný, Hozák, Zabloudil – Augustin. Trenér: Pavel Arnošt.

Benátky nad Jizerou: Kváča – Husa, Kolmann, Kočí, Mikliš, Havlín, Pyrochta, Holub – A. Dlouhý, Plodek, Hrníčko – Víšek, J. Mikyska, Chlapík – Bittner, Prokeš, Da. Svoboda – J. Havel, Janele, Ďurač. Trenér: Jiří Čelanský.