„U nájezdů není naštěstí moc času, takže se člověk soustředí jen na ten nájezd. Nebylo to ani poprvé, co jsem v takové situaci byl. Samozřejmě nervózní jsem byl, ale jen zdravě. Bohužel mi ten puk ujel. Nevím, jestli na tom měla podíl nervozita nebo moje nešikovnost," krčil rameny Matouš Venkrbec.

Matouši, jaké pro vás bylo druhé prvoligové derby?
Derby jsme si užili, i když jsme ve fázi, kdy se nám tolik nedaří. Samozřejmě vnímáme, že jsme pod větším tlakem. Když jsme vyjeli na led a viděli jsme, že lidi přišli, tak to z nás spadlo. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas.

Čtyři tisíce fanoušků, co říct k tomu počtu?
Je to super. Je perfektní, že lidi přijdou, i když se nám nedaří. Věřím, že naše výkony (zamyslel se), no chválit se moc nemůžeme, ale díky tomu bodu půjdou nahoru. Aby nám chodilo na každý zápas víc lidí, musíme začít vyhrávat.

Tentokrát derby nabídlo snad vše, co derby může nabídnout. Viděli jste to tak i z ledu?
Souhlasím, chyběl tomu jen šťastný konec, tedy pro nás. Navíc se musíme smířit, že derby už bude asi vždycky o tom jednom góle. Ve druhé lize to tak vždycky bylo a letos je to to samé. Na druhou stranu jsme vedli o dva góly a zápas jsme nakonec ztratili. Měli jsme to vedení udržet. Inkasovali jsme v oslabení, kdy jsme soupeři nahráli a ještě jsme si puk sami srazili do brány. Pak přišla hned branka na 3:3. Dalším klíčovým momentem byla sedmiminutová přesilovka. V takové situaci prostě musíme dat gól.

Zeptám se i na ta oslabení, kromě jednoho inkasovaného gólu jste je odehráli dobře. Byla nějaká speciální příprava na přerovské přesilovky?
Ano, speciálně jsme na Přerov připravovali. Jak my jsme je pokryli v druhé třetině, tak oni nás ubránili v té třetí.

Jaký byl pocit jet poslední nájezd? Dívaly se na vás čtyři tisíce lidí.
Tam naštěstí není moc času, takže se člověk soustředí jen na ten nájezd. Nebylo to ani poprvé, co jsem byl v takové situaci. Samozřejmě nervózní jsem byl, ale jen zdravě. Bohužel mi ten puk ujel. Nevím, jestli na tom měla podíl nervozita nebo nešikovnost.

Máte za sebou šest zápasů a získali jste jen dva body. Jaká je nálada v kabině, spekuluje se tam třeba o nějakých odchodech?
Nejde na to nemyslet, všichni to máme v hlavě. Všichni tady chceme zůstat a hrát. Víme, jak bylo skvělé tady hrát, když se vítězilo. Máme tu dobrou partu. Bohužel výsledky máme, jaké máme. Hlavně se nám nedaří prolomit střelecká smůla. My na rozdíl od Přerova nebo Ústí ty šance neproměňujeme. Musíme dávat góly, o tom to je.

Nyní vás čeká, řekl bych šílená série – Kladno, Benátky, České Budějovice a Slávie. S čím jdete do ní?
Ve druhé čtvrtině jsme bohatým vzali a chudým dali. Musíme do té třetí skočit úplně stejně. Favority musíme překvapit. Možná nám to pomůže, protože do zápasů půjdeme jako outsideři. Tlak přeneseme na soupeře a musíme hrát jednoduše. Věřím, že už nemáme, co ztratit.