V prostějovském dresu se zaskvěl Lukáš Krejčík, jenž zaznamenal čtyři kanadské body.

„Viděli jsme bláznivé utkání, do kterého jsme vstoupili hodně nekoncentrovaně. První třetina skončila naštěstí 2:2, ale nezasloužili jsme si to. Vůbec jsme nedělali to, co jsme si řekli. Ve druhé třetině se ta hra zlepšila. Ale stejně jsem nebyl v klidu, protože to bylo utkání nahoru-dolů. Zaplať Pánbůh už máme tento zápas za sebou," oddechl si Kamil Přecechtěl.

Lépe začali hosté z Havířova. Hned ve třetí minutě zápasu vyrazil po střele od modré čáry Kantor kotouč před sebe, na který si počkal Marek Haas a dorazil jej do brány.

Jestřábí odpovědí byla branka Jana Káni, který pro změnu dorazil puk po střele Lukáše Krejčíka. Vyrovnaný stav netrval ale dlouho, ihned po buly se dostal puk na modrou k Marcelu Petranovi, který nádhernou střelou vymetl všechny pavučinky v Kantorově bráně.

Jestřábi se ale mohli opřít o vynikající výkon Lukáše Krejčíka, který si minutu před koncem první třetiny sjel s pukem mezi kruhy a parádní střelou zápěstím pod víko překonal havířského Laca.

Druhá třetina: pět branek

Jestliže první třetina byla vyrovnaná, o té druhé se to říci nedalo. Prostějov nasázel svému soupeři za tuto pasáž hry pět branek, a to mohl i více. Svoji druhou branku zaznamenal Lukáš Krejčík, který tečoval střelu od Jana Káni.

Vzápětí šli Jestřábi do oslabení, během něhož zkusil Matouš Venkrbec propagační střelu ze křídla na Lacovu lapačku, od níž se puk odrazil do sítě. V téže početní nevýhodě Jestřábů se pak prosadil svým nahozením od modré čáry havířovský Lukáš Bednář, a vyhnal tak Kantora z brány.

Po této brance ale přišla prostějovská smršť. Nejdříve dostal puk po povedené kombinaci za Laca Korhoň, poté využil nedorozumění u brány mezi Lacem a jeho spoluhráčem Ledňákem Martin Novák, jenž střílel kotouč do prázdné brány.

Po této už druhé zbytečné brance šel do brány místo Laca Kamil Šimeček, ani tomu ale čisté konto dlouho nevydrželo. Z křídla se uvolnil Jan Rudovský a svou střelou trefil přesně do šibenice.

Třetí třetina se už víceméně dohrávala, mírnou převahu měl havířovský Azet, ale Jestřábi díky skvělému Neužilovi branku už nedostali.

„Nezačali jsme vůbec zle. První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli více vyložených šancí. Rozhodla však druhá třetina, ve které jsme dostali pět gólů. Nebyli jsme důrazní a po hrubých individuálních chybách jsme dostali góly. S takovým výkonem se nedá vyhrát," zhodnotil utkání Štefan Mikeš.

Ten také pochválil prostějovský tým. „Soupeř nám dával branky s úplnou lehkostí a je na něm vidět herní pohoda," dodal Mikeš.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 7:3 (2:2, 5:1 ,0:0)
Branky a nahrávky: 9. J. Káňa (L. Krejčík, Půhoný), 19. L. Krejčík (Moskal, Korhoň), 24. L. Krejčík (Káňa, Moskal), 25. Venkrbec (Protivný), 31. Korhoň (Krejčík, Moskal), 36. Novák, 39. Rudovský (Protivný, Kolář) – 3. Haas (Maruna, Korím), 12. Petran (Štumpf, Pechanec), 27. Bednář (Korím, Meidl). Rozhodčí: Škrobák – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (27. Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Fiala, Hozák. Trenér: Kamil Přecechtěl.
AZ Havířov: M. Laco (36. K. Šimeček) – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Gřeš – V. Meidl, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Pořízek, D. Matula, Orság. Trenér: Štefan Mikeš.