„V celém duelu bylo nejvíc rozhodující uhrát pětiminutové oslabení. Právě v něm nás mohl soupeř potopit. Zvládli jsme to a jsme zpět ve hře," radoval se prostějovský lodivod Zdeněk Čech.

Kouč Čech už před zápasem varoval své svěřence na vstup do utkání. Jestřábi však znovu chybovali a už v první minutě pustili Rebely do obrovské šance.

Maliníkův pokus však betony zlikvidoval Šimboch. V sedmé minutě pak našel Kajaba Robina Malého, který objel bránu a poslal Prostějov do vedení.

Domácí okamžitě začali dorážet na Šimbocha. Rebelům navíc pomohl Moučka, který si vysloužil pětiminutový trest za faul na Semráda. Kvůli jeho ošetřování byla třetina přerušená a dohrávala se na začátku druhé.

Hanáci však ubránili těsné vedení. Před koncem třetiny pak přidali hosté druhý gól. Malý tentokrát přihrál Meidlovi a vedení 2:0 bylo na světě.

„Tentokrát jsme do utkání vstoupili lépe, ale díky faulům jsme odehráli devět minut v oslabení. Naštěstí jsme neinkasovali a naopak sami šli do vedení 2:0," oddechl si trenér Zdeněk Čech.

Hned na začátku druhé třetiny udeřili Jestřábi rovnou dvakrát. Čechovým svěřencům na branky stačily jen čtyři minuty. Sedláčkův faul potrestal z mezikruží Patrik Husák. Ve dvacáté čtvrté minutě pak zvýšil na 4:0 Matouš Venkrbec.

O vítězi tak bylo zdánlivě rozhodnuto. Tlak hostů pokračoval dál, ale další gól už nepřidali.

Naopak ještě před koncem druhé dvacetiminutovky snížili domácí, a to rovnou dvakrát.

Nejprve se Rebelové prosadili zásluhou Sedláka na 1:4 a vzápětí z mezikruží Milfait prostřelil Šimbocha podruhé.

„Slepené třetiny nám vzaly hodně sil, což se v závěru projevilo. Naštěstí jsme využili dvě přesilovky a vytvořili jsme si čtyřbodové vedení. Soupeř poté snížil a ožil. Na štěstí byl už konec třetiny," popisoval dění na ledě Čech.

Poslední část už byla hlavně o taktice. Prostějovští hokejisté museli udržet dvoubrankové vedení, a to se jim zásluhou výborného Šimbocha podařilo.

Rebelové tak nakonec nenavázali na konec druhé třetiny.

Jestřábi tak zvítězili 4:2 a vracejí se zpět do bojů o přežití.

„Třetí třetinu jsme zvládli hlavně takticky. Hráli jsme aktivně a nečekali jsme až na kroky Havlíčkova Brodu, což se nám vyplatilo," usmíval se trenér Čech.

Jestřáby nyní čeká domácí trojboj, ve kterém musejí potvrdit svou sobotní formu.

„Výhra pro nás znamená, že jsme zpět ve hře. Teď musíme zvládnout i tři domácí duely a hlavně porazit Havlíčkův Brod i v Prostějově," plánuje si Čech.

HC Rebel Havlíčkův Brod – LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Sedlák (Milfait), 35. Milfait (Sedláček) – 7. Malý (Kajaba), 20. R. Meidl (Malý, Matuš), 23. Husák (Venkrbec), 24. Venkrbec (Matyáš, Kňazev). Rozhodčí: Jan Jílek, Roman Svoboda – Milan Štofa, Václav Beneš. Vyloučení: 4:6, navíc Moučka (Prostějov) 5 + DKÚ. Využití: 1:2. Diváci: 873.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Semrád, Kolář, Zítka, Pavlíček – Milfait, Sedláček, Rousek – Maliník „C", Padělek, Babka – Kozlík, Tomek, Minárik – Boček, Švaňhal. Trenér: Richard Cachnín.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Látal, Husák, Kužel, Roupec, Malý, Matyáš – Venkrbec, Krejčík, R. Meidl – Kňazev, Indra, Luňák – Franek, Matuš, Moučka – Coufal, Duba, Kajaba. Trenér: Zdeněk Čech.