Svěřenci Jiřího Vykoukala chtěli v Ústí navázat na povedenou derniéru roku 2018, kdy doma vynulovali Havířov. Jenže venku to Jestřábům poslední dobou prostě nejde. V Ústí ztratili Hanáci páté z posledních šesti venkovních utkání.

Poprvé v sezoně chyběl v prostějovské sestavě největší tahoun a lídr bodování Chance ligy Tomáš Divíšek, k dispozici znovu nebyl ani Lukáš Žálčík. A bylo to znát. S nimi by Jestřábi z drtivé střelecké převahy zřejmě vytěžili víc.

Proti Ústí tak mohli litovat hlavně výpadku ve druhé části, kdy nechali soupeře odskočit do dvoubrankové výhody. V závěru totiž nechybělo mnoho a zápas mohl jít do prodloužení.

DRUHÁ ČÁST URČILA RÁZ

Ale pěkně popořádku. Start vyšel Jestřábům parádně, na konci čtvrté minuty otevřel skóre po nápadité Račukově přihrávce Dvořáček. Pak ale gólman Stezka na dlouho pověsil na svou branku visačku s nápisem „zavřeno“.

A slovo si vzali jeho spoluhráči. Nejprve v závěru prvního dějství srovnali zásluhou Davídka, ve druhé části pak Neužila překonali ještě Roubík s Melkou a Slovan rázem vedl 3:1.

Prostějov se v šatně potřeboval do závěrečné třetiny nabudit, když ale jen 128 vteřin po jejím startu znovu udeřil Melka, ztráceli Jestřábi už tři trefy. Šlo o klíčový moment utkání, protože i přes snaživé dotahování hosté už vyrovnat nedovedli.

Zanedlouho napodobil Melku Dvořáček, který si rovněž připsal druhý gól. Když poté ubral jeden gól z náskoku domácích i Žovinec, zbývalo Jestřábům na srovnání osm a půl minuty.

TRNITÝ ZÁVĚR MÁLEM PŘINESL VYROVNÁNÍ

V závěru, kdy měl jejich nápor gradovat, se zbytečně dostali do dvojnásobného oslabení. I tak ale mohli dostat zápas do prodloužení. Čtyři vteřiny před třetí sirénou mohl v obrovské šanci zkompletovat hattrick Dvořáček, ale Stezka mu tuto možnost sebral.

Prostějov vystřelil na branku Slovanu dohromady 48krát (!), i přesto si na dalekou cestu domů body nepřibalil. Domácím, kteří tak po Motoru zaskočili další silný celek, poprvé v sezoně slaví dvě – sportovní cestou dosažená – vítězství v řadě.

Stačilo jim k tomu přesně o polovinu méně střel, než vyslali Jestřábi.
O nápravu se pokusí prostějovští hokejisté v sobotu, kdy doma od 17 hodin přivítají Třebíč. Bude to už i s chybějícími oporami v sestavě?

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Davídek (Weinhold), 27. Roubík (L. Volf, Jeřábek), 34. Melka (Roubík, Hes), 43. Melka (Roubík, Chrpa) – 4. Dvořáček (Starý, Račuk), 45. Dvořáček (L. Luňák, Kolář), 52. Žovinec (Račuk, Dvořáček). 
Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 796.
Ústí nad Labem: Stezka – Březák, Hes, Weinhold,  Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert, Muška – Jánský, Roubík, Melka – L. Volf, Vrdlovec, D. Merta – Chrpa, T. Jandus, Krliš – Tůma, Davídek, Planý. Trenéři: Mareš, Štěpánek. Trenér: Tomáš Mareš.
Prostějov: Neužil – J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Mikliš, Bažant – Dvořáček, Račuk, Starý – Nouza, Prokeš, L. Luňák – Krejčiřík, Fajkus, Venkrbec – Dobiáš, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.