„Kdybych to bral spravedlivě, tak zápasu slušela remíza. Hokejový pánbůh ale stál při nás,“ usmíval se po zápase novojičínský kouč.

„Hrajeme tímto stylem dva roky, co jsem v Novém Jičíně. Nemáme excelentní bruslaře, drtivá většina kluků nehrála ani první ligu, deficit v bruslení budeme mít vždycky. Ale nahrazujeme to takticky poctivou hrou,“ potvrdil.

„S Novým Jičínem máme trvalé problémy. Bylo to tak už v minulé sezoně. Mají propracovanou defenzivu a výborného gólmana, který ale hodně vyjíždí z brány a chodí do rozkleku. My bohužel neumíme zvednout hlavu a potrestat ho za to,“ komentoval prostějovský kouč Petr Zachar.

Jeho svěřenci nezačali vůbec dobře. Už ve 3. minutě se prosadil Andrýsek, v 18. zvyšoval na 2:0 zkušený Gulda.

„Do utkání jsme bohužel špatně vstoupili. Nový Jičín dal rychlý gól, nedokázali jsme se z toho otřepat, špatně jsme bruslili. Celá třetina byla z naší strany hodně špatná,“ litoval Zachar.

Druhé dějství přineslo vyrovnání. Jestřábi se herně zvedli a svého soupeře zatlačili. Gólově to vyjádřil jako první v 26. minutě kapitán Lukáš Duba, na 2:2 srovnával o šest minut později Robin Ševčík.

„Ve druhé třetině jsme měli šest vyloučených. Když hrajete deset minut v oslabení, tak to rozhodí celý mančaft. Navíc máme úzký kádr,“ vysvětloval hostující trenér Kneblík.

„Dostali jsme se do tlaku, měli jsme šance a dokázali jsme vyrovnat. V závěru jsme ale zase doplatili na naši nedisciplinovanost vzadu,“ přesunul se jeho protějšek Zachar do 37. minuty, kdy Prostějov inkasoval rozhodující branku z hole Hrušky.

Poslední část byla z obou stran hodně bojovná. Nový Jičín už se nikam nespěchal, naopak Jestřábi marně hledali cestu, kudy prolomit jeho obranný val.

„To už bylo jen o dobývaní branky Nového Jičína. Za celý zápas jsme na to bohužel nenašli recept,“ litoval Zachar. „V poslední části se Prostějov snažil, ale dělal chyby a my jsme je mohli trestat. Jeli jsme asi čtyřikrát tři na jednoho, ale nedali jsme,“ doplnil Kneblík.

LHK Jestřábi Prostějov – HK Nový Jičín 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Duba (Stejskal, Ševčík), 32. Ševčík (Čuřík) – 3. Andrýsek, 18. Gulda (Uhlár), 37. Hruška. Rozhodčí: Volf – Novotný, Velinský. Vyloučení: 7:10 navíc Skaloš (NJ) 10. minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 1400.

Prostějov: Sedlář – Osina, Kolibár – Halouska, Peštuka – Kumstát, Finkes – Paška – Stejskal, Duba, Ševčík – Smejkal, Čuřík, D. Zachar – Černý, P. Šebek, D. Šebek – Stráněl, Jedlička. Trenér: Petr Zachar.

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík, Hradil Jan – Zedník, Macháček, Skaloš – Brynecký, Toman, Gebauer – Uhlár, Tomášek, Glabazňa (35. Štěpják). Trenér: Petr Kneblík.

Druhá hokejová liga skupina Východ – 2. kolo:

Vsetín – Přerov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2), Frýdek-Místek – Havířov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1), Opava – Uherské Hradiště 8:3 (3:0, 4:1, 1:2), Orlová – Poruba odloženo.