Vždyť počet odehraných extraligových zápasů se v jeho případě blíží pěti stům (konkrétně 464.)

Další ale v nadcházející sezoně (pravděpodobně) nepřidá. S rodinou se chtěl přestěhovat na Moravu, a když přišla nabídka od Jiřího Vykoukala, dlouho s kývnutím neotálel. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal i o problémech Chomutova, se kterým byl spjatý od roku 2011.

Co vás na nabídce Prostějova zlákalo?

Hlavně šlo o to, že jsme s rodinou měli zázemí v Praze a rozhodli jsme se, že se přestěhujeme na Moravu, takže jsme hledali, co bude nejblíže domovu. Bylo víc variant, ale znám Jirku Vykoukala, takže ta domluva byla z minuty na minutu.

A po hokejové stránce vás Prostějov zaujal čím?

Jsou tady nějaké cíle, myslím, že se bude hrát ve vyšších patrech tabulky. Takže určitě tohle.

V minulém ročníku bylo metou Jestřábů semifinále. Je to i pro vás lákavý cíl?

Samozřejmě. Každý chce v sezoně dojít co nejdál, a když se udělá semifinále a ta pomyslná zeď se probourá, bude to jedině dobře. Uvidíme, necháme se překvapit. Týmy v první lize jsou vyrovnané, když ale koukám, jak je to tady poskládané, myslím si, že by se mohlo dojít daleko.

I když jste se v posledních letech objevil i v první lize, primárně jste hrál extraligu. Možnost setrvat v ní nebyla?

Byla možnost hrát slovenskou extraligu, jít do Košic, což je úplně z ruky. Chci být blíž rodině, chci si užívat malého, protože ten čas hrozně letí. A cestování bylo už teď hodně, když jsme bydleli v Praze a já hrál ve Vítkovicích. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl jít sem.

Od sezony 2011/12 jste byl kmenovým hráčem Chomutova. Sledoval jste po sezoně dění okolo klubu?

Vůbec to nesleduju. Chomutov jsem tak nějak odřízl, protože to jejich chování v poslední době bylo docela zarážející. Na začátku, když jsem tam přišel, to bylo super, všechno klapalo. Ale odškrtl jsem ho kvůli tomu chování, které bylo asi poslední dva roky. Poslední rok to pak úplně přeteklo nějakou míru.

Má klub vůči vám nějaké nesplacené závazky?

Vůči mně žádné závazky nemají, to je všechno uhrazené, ale spíš jde o to jejich jednání a chování.

První domácí zápas v Chance lize hrajete právě proti Pirátům. Bude to v speciální?

Takhle to moc neberu. Možná to člověk víc prožívá, když je mladší, ale teď už to moc neřeším. Každý zápas chci vyhrát, a jestli je to Chomutov, nebo Ústí je mi jedno.

Loňskou sezonu jste končil ve Vítkovicích. I o nich se v poslední době často mluvilo, hlavně kvůli řadě odchodů včetně kapitána Rostislava Olesze.

Vítkovice, tam to bylo super, ale zase… je to všechno o penězích. Asi jim odešli nějací sponzoři, a když se neudělá úspěch, je těžké je udržet, nebo sehnat nové. Teď to tam udělali tak, že odešli zkušení hráči a vyloženě to postavili na těch mladých.