Prostějovští hokejisté zatím odehráli v přípravě šest utkání a mají shodnou bilanci výher a proher. Po třech vítězstvích v řadě v posledním utkání nestačili na jihlavskou Duklu, i když v závěru zápasu mocně dotahovali tříbrankové manko.

„Ve třetí třetině společně s prvními deseti minutami zápasu měl náš výkon trochu parametry, jinak to ale nebylo ono,“ nebyl s výkonem úplně spokojený prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Nyní čeká Hanáky třetí domácí zápas po sobě. Půjde však o jiný stupeň, jelikož do hanácké metropole mají namířeno Vítkovice, které vyhrály poslední dvě přípravná utkání, a v nich dokázaly nastřílet dvanáct branek.

„Chceme změnit hlavně to, že kdybychom prohrávali, musíme hrát pořád stejně a nesesypat se. Vždycky se nám to trochu rozpadne, jako třeba v Jihlavě,“ varuje před soubojem Vykoukal.

„Když ale vedeme a jsme nahoře, jako s Třebíčí nebo Tychami, tak ten výkon je úplně jiný. Hráči si musí uvědomit, že je potřeba hrát pořád stejně, držet se toho, co jsme řekli a nepodléhat tomu, že soupeř dal branku,“ dodal.

VÍTKOVICE OMLADILY

Ostravský celek poměrně dost obměnil kádr. Odešel zkušený Olesz, který se nyní čerstvě upsal Olomouci, Patrik Bartošák se přesunul do Třince, Jakuba Lva si zase vyhlédla brněnská Kometa.

Do Ostravy pak opačně z Brna zamířil Alexandre Mallet, ze Sparty přišel na roční hostování Roberts Bukarts a z Liberce Dominik Lakatoš. To jsou asi nejvýznamnější posily slezského celku.

Trenér Petr má však v plánu sázet především na mladší hráče.

„Chtěli jsme to obměnit. Hlavně rozpočet na tuto sezónu je o něco menší. Jde sice o hráče, které veřejnost úplně nezná, jsou ale dlouho vytipovaní. S tím co jsme přivedli, jsem spokojen,“ sdělil na klubovém webu generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Hanáky tudíž nečeká nic lehkého. Zápas startuje v pátek v 17.30. Poslední přípravné utkání Jestřábi hrají v úterý od 18 hodin na ledě Frýdku-Místku.

JIŘÍ HORÁK