„Zápas rozhodl přístup hráčů od druhé třetiny. Místo toho, abychom se soustředili na hru, diskutovali jsme s rozhodčím nebo soupeřem. Budu z toho muset vyvodit nějaké důsledky," zlobil se prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

Hanáci přitom utkání začali dobře, když se v první třetině dvakrát prosadil Šlahař. „Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně. Dobře jsme napadali a útočili. Vytvořili jsme si mnoho dobrých šancí. První třetinu jsme ovládli," hodnotil úvodní dějství prostějovský kouč.

Jenže po přestávce se hra zcela změnila. Jestřábi už nebyli v tlaku a hosté snížili. Dílo zkázy bylo dokonáno ve třetím dějství dalšími třemi góly Horácké Slavie.

Do konce přípravy prostějovští hokejisté odehrají dva zápasy. Ten první v úterý na ledě frýdku-Místku a odvetu ve čtvrtek se stejným soupeřem doma.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Šlahař (Krejčík), 18. Šlahař (Káňa) – 29. Erat (Dolníček), 47. Zdráhal (Erat, Niko), 55. Zohorna (Lojek, Erat), 59. Psota.. Vyloučení: 6:6 navíc Dolníček 10 + do konce utkání. Využití: 0:2.

Prostějov: Kantor – Holík, Kaluža, Protivný, Vokurka, Zadražil, Šafář, Kolář – Luňák, Venkrbec, Fiala – Novák, Půhoný, Korhoň – Krejčík, Šlahař, Káňa – Augustin, Moskal, Švec. Trenér: K. Přecechtěl.

Třebíč: Dostál – Zdráhal, Lojek, Koch, Niko, Bartejs, Čejka, Chrapak – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Milfait, Psota – Wasserbauer, Havránek, Přibyl – Čech, Juráň, Paták – Všetečka. Trenér: M. Sobotka. (spo)