„Příprava probíhá standardně. Dobře víme, že se nebude jednat pouze o jeden zápas, ale o sérii, a tak se přece jen připravujeme trochu detailněji. V žádném případě to všechno ale nevybočuje z nějakých vyjetých kolejí," říká lodivod Jestřábů Aleš Totter.

V posledních kolech základní části museli Jestřábi bojovat s velice rozsáhlou marodkou. Při posledním kole byla mimo hru vinou nemoci hned šestice hráčů. Konkrétně se jednalo o Staňka, Jiránka, Jansu, Janduse a také dvojici ostřílených matadorů a tahounů týmu Davida Ostřížka a Viléma Buriana. Mohou být tedy ve výsledku velice rádi, že nemuseli absolvovat předkolo.

Rozpis zápasů čtvrtfinále:

Středa, 18.00: Prostějov– LIT
Čtvrtek, 18.00: Prostějov– LIT
Sobota, 17.00: LIT– Prostějov

Neděle – případný 4. zápas: LIT – Prostějov
Úterý – případný 5. zápas:Prostějoc– LIT

„Věříme, že už zítra budou všichni v pořádku a připravení. Všichni nemocní intenzivně pracují s fyzioterapeutem a doktory. Velice důležité je, že od té doby k nim nikdo nový nepřibyl. To nám dává naději, že budeme zítra vybírat z nejširšího možného kádru," říká prostějovský kouč s radostí v hlase.

Samuel Kulig při zápase proti Varnsdorfu
V Prostějově jsem moc spokojen, druhá liga ale můj strop není, říká Samuel Kulig

A co vlastně od reprízy loňské čtvrtfinálové série očekává? „Litoměřice jsou týmem s možná nejvyššími individuálními skills v soutěži. Jsou skvělí v bruslení, osobních soubojích a také mají parádní speciální formace. Navíc hrají výborně venku," upozorňuje.

„My ale zase disponujeme týmem, který šlape už od začátku. Samozřejmě vím, že play-off je jiná soutěž, ale strach nemám. Nesmíme ani nic podcenit. Série na tři zápasy jsou dost ošidné. Věřím, že když si dáme pozor na zbytečné ztráty kotoučů a na disciplínu, úspěch se nakonec dostaví," uzavřel Aleš Totter na pozitivní vlně.