Dva oddíly z východní skupiny, ve které bude i nadále hrát Prostějov, mají velké finanční problémy, dosud neuhradily startovné a ani za sebe na aktiv nevyslaly žádného zástupce. O jejich účasti by mělo být jasno ještě před začátkem konference, aby se předešlo situacím z minulých let, kdy ještě krátce před startem ligy týmy váhaly, zda do soutěže nastoupí. Kdyby se nepřihlásily, pravděpodobně by nastal scénář, že by se někdo ze Skupiny střed přesunul na Východ.

Ten si zatím nepřipouští šéf druhé ligy Vladimír Schiefner.

„Všech dvaatřicet klubů, které mají právo v nadcházejícím ročníku druhé ligy startovat, přihlášku podalo," řekl pro server hokej.cz.

„Na aktivu se objevila fáma, že některé kluby uvažují o prodeji licence. Došlo tedy k dohodě, že do 16. června musejí všechny kluby závazně prohlásit, že sezonu opravdu zahájí," uvedl.

Základní část druhé ligy se bude stejně jako v minulé sezoně hrát čtyřkolově. V play off se v každém kole bude hrát na tři vítězná utkání. První kolo je na programu 15. a 
16. září.

Prostějovští Jestřábi už vědí, kdo je na start ročníku 2012/2013 připraví. V devíti přátelských duelech změří síly s brněnskou Technikou, Břeclaví, Frýdkem-Místkem, Přerovem a Porubou. Úvodní sehrají v úterý 7. srpna na Technice, doma se představí o dva dny později s Břeclaví.

Přihlášené oddíly

Skupina Východ (11 účastníků): Poruba, Havířov, Nový Jičín, Prostějov, Uherské Hradiště, Frýdek-Místek, Karviná, Opava, Valašské Meziříčí, Přerov, Vsetín.

Skupina Střed (11 účastníků): Tábor, Pelhřimov, Hodonín, Nymburk, Chotěboř, Trutnov, Břeclav, Žďár, Kolín, Technika Brno, Jindřichův Hradec.

Skupina Západ (10 účastníků): Klášterec, Řisuty, Kobra Praha, Milevsko, Děčín, Jablonec, Klatovy, Benešov, Bílina, Sokolov.

Plán přípravy LHK Jestřábi Prostějov

Úterý 7. srpna, 18.00:

Technika Brno – Prostějov.

Čtvrtek 9. srpna, 18.00:

Prostějov – Břeclav.

Úterý 14. srpna, 18.00:

Prostějov – Technika Brno.

Pátek 17. srpna, 18.00:

Prostějov – Frýdek Místek.

Úterý 21. srpna, 18.00:

Břeclav – Prostějov.

Úterý 28. srpna, 18.00:

Přerov – Prostějov.

Pátek 31. srpna, 18.00:

Frýdek Místek – Prostějov.

Úterý 4. září, 18.00:

Prostějov – Přerov.

Čtvrtek 6. září, 18.00:

Poruba – Prostějov. (mad, jan)