„Hned z kraje sezony nás čekají velmi silní soupeři. Začínáme na ledě Poruby, kterou považuji za jeden z nejsilnějších týmů v soutěži. Předpokládám, že se bude spolu s námi prát o čelo tabulky. Takže sobotní zápas bude opravdu křtem ohněm," myslí si prostějovský trenér Josef Málek.

Jestřábi se s Porubou střetli už v přípravě. Na turnaji O pohár RT Torax zvítězili 2:1, přesto první ostrý zápas bude o něčem jiném.

„Rozdíl mezi přípravou a mistrovským utkáním je hlavně v boji o body. Samozřejmě u prvního zápasu jde i o správné vykročení do soutěže. Čeká nás opravdu těžký týden. Začínáme v sobotu v Porubě, ve středu přivítáme doma Hodonín a v pátek jedeme do Přerova. I proto chceme chytnout začátek sezony za správný konec," říká Málek.

V plné síle

Jeho svěřenci jsou na úvodní střetnutí naprosto připraveni a hlavně zdraví.

„My jsme v plné síle. Máme čtyři sehrané lajny a dva náhradníky, takže z tohoto pohledu by neměl přijít žádný problém. Dokonce jsme uzdravili i poslední drobné šrámy," pochvaloval si Málek.

Prostějovský kouč také přiblížil své plány na nadcházející sezonu: „Pro nás budou rozhodující měsíce leden a únor. Tam se bude lámat chleba, uvidíme, jak na tom jsme a hlavně v jakém rozpoložení budeme vstupovat do play off a proti komu. Takže si snažíme načasovat nejlepší formu na toto období. Nyní nás čeká čtyřicet čtyři zápasů a je jasné, že nemůžeme všechny vyhrát. Možná se nám mezi utkání někdy vloudí i slabší výkon, ale věřím, že to celkově zvládneme. Nyní musíme správně vykročit."

Rivalové v boji o čelo

Prostějov narazí podle Málka hned v prvních třech zápasech na největší rivaly této sezony.

„Podle mne se budeme o špici tabulky rvát právě s Porubou, Hodonínem a Přerovem. Na předních příčkách by mohli být také Vsetín, Technika Brno nebo Opava," přiblížil Málek.

V posledních přípravných zápasech se Jestřábům nevedlo na sto procent. V Břeclavi prohráli a se Zubry jen remízovali. Kouč Málek ale ví, kde musí jeho tým ještě přidat a naopak, co je jeho největší zbraní.

„Pokud se budeme na zápasy koncentrovat a dodržovat taktiku, tak bychom je měli zvládnout. Momentálně ještě nemáme stoprocentní obranu. I koncentrace nám dělá problémy. Musíme být soustředěni celých šedesát minut," vyjmenovával Málek prostějovské slabiny, ale našel i přednosti svých svěřenců: „Naopak jsme silní v útoku. Máme sehrané čtyři útočné lajny, a to je také naše velká zbraň. Když dokážeme zúročit náš tlak, tak věřím, že zažijeme úspěšnou sezonu."

První ostrý start prozkouší odhodlanost mladého prostějovského týmu. Porubu vyzvou v sobotu v 17 hodin na jejím ledě.