Naopak Most podobně jako Šumperk má záchranu první ligy již dávno splněnou a zápasy play out hraje spíše pro zábavu.

„To je právě těžké. Soupeř může hrát uvolněně, nejde mu vyloženě o body. Hráči si chtějí zahrát a klidně zkusí nebezpečnější věci, které by normálně nedělali. Nám se s těmito soky hraje opravdu těžko. Musíme být pořád obezřetní," varoval před Mostem prostějovský kouč Zdeněk Čech.

Jestřábi s Mostem v bojích o udržení už jednou hráli. Na mosteckém ledu však padli, když už ve druhé minutě inkasovali úvodní gól.

„V sobotu se musíme vyvarovat hlavně chybám na začátku klání, ať opět znovu nedostaneme rychlou branku. Pak se to těžko dohání," připomněl minulý duel trenér Čech.

ČTĚTE TAKÉ: Fanoušci jsou naším šestým hráčem, prohlásil Juraj Šimboch

Plán pro sobotní utkání má pak Čech jasný: „Chceme navázat na zápas se Šumperkem. To znamená aktivně napadat ve dvou hráčích. Třetí útočník pak bude plnit defenzivní úkoly. Hlavně musíme dát nějaké góly a dávat si pozor na obranu."

Prostějovské mužstvo v sobotu nastoupí ve stejném složení jako ve středu. Jedinou posilou bude Jaroslav Moučka.

„Moučkovi vypršel trest za faul v Havlíčkově Brodě a my jej určitě dáme zpět do naší sestavy," prozradil Zdeněk Čech.

Pro Jestřáby bude klíčová i podpora fanoušků.

„Chtěl bych fanoušky poprosit, aby přišli v co největším počtu. To, že jsou naším šestým hráčem, sice zní jako klišé, ale je to pravda. Kluci podporu vnímají a moc nám to pomáhá," přiznal trenér Čech.

Zápas mezi Jestřáby a Mosty začne v sobotu v 17 hodin na prostějovském zimním stadionu.