Hokej

5.12.2018

Klíčové přesilovky i gesto fair play. Jestřábi přehráli Vsetín

Oťukávací první třetina a potom přestřelka, která je v souboji obou moravských rivalů zvykem. Prostějovští hokejisté díky zvládnutým přesilovkám uhájili před valašskými nájezdníky ze Vsetína domácí tvrz a zvítězili 4:2.

5.12.2018

Střet nejlepších individualit! Prostějov jde na Vsetín

Od chvíle, co se Vsetín vrátil do druhé nejvyšší soutěže, se s Prostějovem utkal v šesti zápasech.

1.12.2018

Jestřábi s posilou do obrany přestříleli Porubu

Ještě ve středu hrál proti Jestřábům v dresu Frýdku-Místku a slavil vysoké vítězství, v sobotu už ale znovu navlékl prostějovský dres a bojoval za hanácký tým. Obránce Dušan Žovinec si připsal úspěšnou obnovenou premiéru, Prostějov doma porazil Porubu 5:2.

28.11.2018

Jestřábům docházel dech, z Frýdku-Místku si odvezli krutou prohru

Mizerný vstup do zápasu prostějovští hokejisté nedokázali napravit a z Frýdku-Místku si odvezli vysokou porážku.

27.11.2018

Stroj na góly Dvořáček: Nálada je super, nesmíme polevit

Z posledních 13 utkání dvanáctkrát skóroval, jeho formy si všimla i extraligová Sparta, která si jej stáhla na výpomoc.

26.11.2018

Perfektní Neužil vychytal nájezdy, o výhře Jestřábů rozhodl Nouza

Hokejisté Prostějově dál drží vítěznou sérii a stoupají tabulkou. Čtvrtá výhra v řadě se však nerodila snadno. Litoměřice dotáhly zápas na Hané až do dramatických samostatných nájezdů.

25.11.2018

Jestřábi srazili Třebíč gólem dvě minuty před koncem

Souboj týmů, které se nacházely na vítězné vlně, ovládli hokejisté Prostějova. Jestřábi srazili soupeře z Třebíče na kolena v čase 57:46, kdy vstřelil vítěznou branku Tomáš Karpov.

21.11.2018

Neužil vychytal nulu, Jestřábi ozdobili výhru krásným gólem

Poctivý výkon v obraně pomohl prostějovským hokejistům ke čtvrté výhře z posledních pěti zápasů.

19.11.2018

Venkrbec dvěma góly zařídil prostějovský triumf v Havířově

Dvě gólové trefy kapitána Venkrbce zajistily prostějovským hokejistům výhru v Havířově. Vyrovnané utkání se rozhodlo až v závěru, kdy si domácí obránce Rutar srazil do branky Venkrbcovu přihrávku.

17.11.2018

Cenný bod. Jestřábi skvělou třetí třetinou dotáhli náskok Kladna

FOTOGALERIE / Prostějovští hokejisté vybojovali v domácím utkání proti Kladnu jeden bod. Jestřábi po dvou třetinách prohrávali 0:2, ale v poslední desetiminutovce se jim povedlo srovnat. V prodloužení se už ale znovu radovali Rytíři, kteří pro sebe urvali druhý bonusový bod.

14.11.2018

Hattrick Divíška zařídil obrat v Kadani. Třikrát do toho plácl, smál se kouč

Prostějovští hokejisté zvládli první utkání po reprezentační pauze vítězně. Jestřábi sice v Kadani po dvou třetinách prohrávali 1:2, v poslední části ale řádil útočník Tomáš Divíšek, který třemi brankami během devíti minut otočil skóre ve prospěch Hanáků.

3.11.2018

Skalp lídra. Jestřábi po skvělém výkonu zdolali Budějovice

Poslední zápas před reprezentační pauzou zvládli prostějovští hokejisté na jedničku. Mužstvo Jiřího Vykoukala doma zaslouženě vyhrálo nad Českými Budějovicemi a připsalo si tak první výhru po třech zápasech.

31.10.2018

Strhující závěr derby zvládli lépe Zubři, Jestřábi padli na nájezdy

FOTOGALERIE / Další skvělou podívanou s infarktovým závěrem přichystalo fanouškům hanácké derby mezi Přerovem a Prostějovem. Zubři si v něm vypracovali dvoubrankové vedení, které mohli navýšit ve druhé třetině, Jestřáby ovšem podržel gólman Štůrala, jehož tým ve třetí třetině srovnal a otočil na 3:2.

31.10.2018

Derby je tady! Prostějovu náš styl nesedí, věří gólman Zubrů

/ANKETA/ V obou táborech propuká stav maximální pohotovosti. Další hanácké hokejové derby mezi Zubry a Jestřáby je tady.

30.10.2018

Trable s obranou. Jestřábi před derby řeší brankářský rébus

Čtrnáct inkasovaných branek za dva zápasy. To je současná vizitka prostějovské defenzivy, která doplácí na velké hrubky obránců i slabší formu gólmana Neužila. Před derby s Přerovem tak kouč Vykoukal řeší brankářský rébus.

27.10.2018

Další příděl. Jestřábi dostali šest gólů od Slavie

Prostějovští hokejisté podruhé za sebou padli. Jestřábi stejně jako v minulém kole v Jihlavě naprosto vyhořeli v obraně a podlehli pražské Slavii 3:6. Z a poslední dva zápasy tak Hanáci dostali čtrnáct branek.

24.10.2018

Nejvyšší prohra v sezoně. Jestřábi dostali osmičku v Jihlavě

Výprava na Vysočinu se nepovedla. Prostějovští hokejisté podlehli Dukle Jihlava 2:8 a utrpěli nejtěžší porážku v dosavadním průběhu sezony. O vítězi bylo rozhodnuto už krátce po polovině utkání, kdy domácí vedli 5:0.

22.10.2018

Jestřábi doma sestřelili Benátky kuriózními góly

Prostějovští hokejisté na domácím ledě porazili Benátky 5:1. Jejich vítězství ale nebylo tak suverénní, jak napovídá výsledek, a tři z pěti branek vstřelili Jestřábi až ve třetí třetině. Hned několik domácích gólů patřilo do kategorie kuriózních, první z nich obstaral v úvodní třetině útočník Radek Prokeš.

22.10.2018

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

20.10.2018

Jestřábi padli ve Vsetíně. Rozhodčím asi zamrzla píšťalka, zlobil se Vykoukal

Z Valašska odjeli bez bodů. Prostějovští hokejisté sice sehráli na vsetínském ledě slušnou partii, ale především kvůli častým vyloučením nakonec Jestřábi prohráli 4:6. Hned čtyři ze šesti inkasovaných branek přitom dostali Hanáci po svých vyloučeních.

17.10.2018

Jestřábi otočili duel s Porubou. Divíšek dal hattrick

Po pondělním zaváhání s Frýdkem-Místkem si prostějovští hokejisté spravili chuť. Navzdory velké marodce zvládli svěřenci Jiřího Vykoukala utkání proti Porubě, kterou na ostravském ledě zdolali 5:2

15.10.2018

Vítězná série končí. Jestřábi doma padli s posledním

Po čtyřech výhrách přišel šok. Prostějovští hokejisté doma podlehli poslednímu Frýdku-Místku 2:3. Domácí sice vedli, ale hosté pak potrestali matný výkon Hanáků třemi góly. Vítěznou branku nakonec vstřelil exprostějovský útočník Jan Rudovský.

13.10.2018

Velký obrat. Jestřábi v Litoměřicích vybojovali čtvrtou výhru v řadě

Po rozpačitém začátku se prostějovští hokejisté rozjíždějí. Svěřenci Jiřího Vykoukala oslavili v sobotu již čtvrté vítězství za sebou, když třemi brankami ve třetí třetině otočili utkání v Litoměřicích.

10.10.2018

Jestřábi přestříleli Třebíč. Nová posila se uvedla gólem

FOTOGALERIE / Lépe se nová akvizice prostějovských Jestřábů uvést nemohla. Obránce Daniel Krejčí, který přišel na měsíční hostování z Karlových Varů, vstřelil ve svém prvním utkání v dresu Prostějova důležitý gól a přispěl k výhře nad Třebíčí v poměru 6:3.

9.10.2018

Jestřábi se chystají na Třebíč s extraligovou posilou

Zadní řady prostějovských Jestřábů nově vyztuží obránce Daniel Krejčí, který přichází na měsíční hostování z Karlových Varů.

6.10.2018

Přestřelka s vítězným koncem. Jestřábi vyhráli v Ústí

Hokejisté Prostějova podruhé v sezoně přivezli body z ledu soupeře. Svěřenci Jiřího Vykoukala vyhráli v ofenzivně laděném utkání v Ústí nad Labem 5:4 a připsali si druhé vítězství v řadě.

3.10.2018

Štůrala zavřel branku a Jestřábi dali Havířovu bůra

Prostějovští hokejisté slaví vítězství a s ním i první čisté konto v sezoně. O to se ale v utkání proti Havířovu nezasloužila tradiční jednička Jakub Neužil, nýbrž Tomáš Štůrala, který má v Prostějově střídavé starty ze Zlína.

2.10.2018

Souboj rivalů. Jestřábi doma přivítají rozjetý Havířov

S cílem vylepšit současnou desátou příčku jdou prostějovští hokejisté do středečního utkání proti Havířovu. Před týdnem sice Jestřábi nasázeli devět gólů v Kadani, následně však ztratili slibně rozehranou partii na ledě Kladna a vypadli z první osmičky.

29.9.2018

Žálčíkovy góly nestačily. Jestřábi smolně padli v Kladně

Tahle porážka bude Jestřáby ještě dlouho mrzet. Prostějovští hokejisté měli utkání na ledě favorizovaného Kladna rozehrané skvěle. Díky dvěma brankám Žálčíka Hanáci dvakrát vedli, ale domácí Rytíři nakonec skóre otočili.

26.9.2018

Narozeninová párty. Jestřábi devíti góly roztrhali Trhače

FOTOGALERIE / Hokejisté Prostějova uhráli povinné vítězství proti Kadani. S posledním týmem soutěže se sice Jestřábi v první třetině trápili, ale od druhé části měli utkání plně pod kontrolou a sázeli jeden gól za druhým.

25.9.2018

Jestřábi hostí posledního. Do Prostějova přijede Kadaň

Hokejoví Jestřábi vyzvou papírově nejsnazšího soupeře Chance ligy. Do Prostějova přijede Kadaň, kterou Hanáci v minulé sezoně porazili ve všech vzájemných duelech. A favoritem budou Jestřábi i tentokrát.

22.9.2018

Jestřábi favorita potrápili, v Budějovicích nakonec padli o gól

Dobrý výkon body nepřinesl. Hokejisté Prostějova odehráli na ledě Českých Budějovic důstojnou partii, ale po prohře 3:4 nakonec odjížděli z jihu Čech s prázdnou.

20.9.2018

Procházka nevynechal jediné derby, to poslední se mu ale vryje do paměti

Den před derby pro Deník zavzpomínal na bitvy s Prostějovem, po svém příchodu k Zubrům totiž nevynechal jedinou z nich.

20.9.2018

Račuk po derby: Přerov byl lepší, sráží nás vlastní přesilovky

Jediným prostějovským střelcem v derby proti Přerovu byl útočník Marek Račuk.

19.9.2018

Jestřábi první derby s Přerovem nezvládli. Musíme víc chtít, apeluje Vykoukal

FOTOGALERIE / První letošní bitvu o krále Hané zvládl lépe Přerov. Zubři vyhráli na prostějovském ledě jednoznačně 4:1, když se hattrickem blýskl Milan Procházka.

19.9.2018

První hanácká řež je tady! Favoritem je Prostějov, říká kouč Zubrů

/ANKETA/ Dlouholetá válka na ledě i mimo něj pokračuje také v novém ročníku první hokejové ligy. Jestřábi již dnes budou chtít odolat nájezdu Zubrů, kteří v posledních sezonách i historicky vyhráli většinu vzájemných bitev. Každý souboj je však jiný a zpravidla všechny velice vyrovnané. Některé zůstávají v paměti fanoušků i jejich aktérů déle, bude takové i první derby Prostějova s Přerovem v 5. kole Chance ligy?

18.9.2018

Kdo s koho? Zubři a Jestřábi jdou na to a vzpomínají na peprná derby

/ANKETA/ Tvrdé souboje, bitky, zákroky na hranici únosnosti, sporné situace, ale také nádherné hokejové momenty.

15.9.2018

Skvělý Neužil vychytal Slavii a Jestřábi vezou z Prahy tři body

Hokejisté Prostějova slaví další vítězství. Svěřenci Jiřího Vykoukala vyhráli na ledě pražské Slavie 3:1. Navzdory výhře ale nebyl kouč Hanáků s výkonem moc spokojený a za hlavního strůjce úspěchu označil brankáře Jakuba Neužila.

12.9.2018

Cenný skalp. Jestřábi doma zdolali Jihlavu

FOTOGALERIE / Hokejisté Prostějova zvládli i druhé domácí utkání sezony. Po výhře nad Vsetín v prodloužení Hanáci porazili i Jihlavu. Proti bývalému extraligistovi předvedli Jestřábi zatím nejlepší defenzivní výkon v sezoně a vyhráli 3:2.

10.9.2018

Další přestřelka body nepřinesla. Jestřábi padli v Benátkách

Diváci se baví, brankáři trpí. První dva zápasy prostějovských hokejistů nabídly v součtu jednadvacet gólů. Po domácí výhře se Vsetínem však ofenzivní hokej Jestřábům bodový úspěch nepřinesl a Hanáci si vezou z Benátek prohru 4:6.

8.9.2018

Divoký zápas plný obratů. Jestřábi doma přetlačili Vsetín

Žádné opatrné oťukávání. Hokejisté Prostějova a Vsetína vstoupili do sezony s plným nasazením a pobavili diváky skvělým hokejem. Zápas prvního kola nakonec vyhráli Hanáci, kteří nejprve v power-play srovnali na 5:5 a v prodloužení vstřelil jejich vítězný gól Račuk.

7.9.2018

Jágr a rekordní návštěvy. Chance liga startuje, její prestiž roste!

Zatímco hokejová extraliga má úvodní buly na programu přesně za týden, Chance liga startuje už v sobotu. Že vás nebaví sledovat druhou nejvyšší soutěž? Letos možná změníte názor. A nemusíte být fanouškem prostějovských Jestřábů nebo Zubrů z Přerova.

7.9.2018

Jestřábi zahajují sezonu doma. Přijede ambiciózní Vsetín

Čekání skončilo, prostějovští fanoušci opět táhnou na hokej. Prvním letošním soupeřem Jestřábů v Chance lize bude ambiciózní Vsetín, který na Hanou přiveze nejen několik zahraničních posil, ale i své hlučné fanoušky.

5.9.2018

Cenný test. Jestřábi v generálce prohráli v Budějovicích

Hokejisté Prostějova mají za sebou generálku na start nové sezony. Svěřenci Jiřího Vykoukala prohráli v posledním přípravném utkání na ledě Českých Budějovic 1:4. Do první ligy Jestřábi vstoupí v sobotu doma proti Vsetínu.

31.8.2018

Třetí prohra v přípravě. Jestřábi prohráli se slovenským extraligistou

Hokejisté Prostějova si ze Slovenska přivezli porážku. Na ledě Nových Zámků Jestřábi nedokázali vstřelit jediný gól a prohráli 0:3. Příští týden svěřenci Jiřího Vykoukala odehrají ještě jeden přípravný duel. Ve středu nastoupí v Českých Budějovicích.

31.8.2018

Jestřábi změnili dresy. Do nové sezony vyjedou v černém

V pátečním dopoledni proběhlo na prostějovském zimáku týmové focení prvoligového A mužstva. Jestřábí letka na sobě měla zbrusu novou barevnou kombinaci, na které hrála prim černá.

28.8.2018

Prohra v přáteláku. Prostějov nestačil na Třebíč

Předposlední přípravný zápas před startem nové sezony přinesl Jestřábům porážku. Prostějov s Třebíčí po první třetině prohrával o dva góly, ale na konci druhé části srovnal na 2:2. Ve třetí třetině však rozhodl o výhře hostů Čejka. Generálkou na první ligu bude pro svěřence Jiřího Vykoukala čtvrteční duel v Nových Zámcích.

24.8.2018

Jestřábi se Štůralou v brance vyhráli v Třebíči

Hokejisté Prostějova si v přípravě připsali další výhru. Těsné vítězství v Třebíči zajistily dva góly Jana Starého a jedna trefa Lukáše Žálčíka.

17.8.2018

Jestřábi oplatili Katowicím porážku

Hokejisté Prostějova odehráli druhé přípravné utkání a opět byly jejím soupeřem polské Katowice. Na rozdíl od úterního duelu v Prostějově tentokrát uspěli Hanáci, kteří vyhráli po samostatných zájezdech.