Hasiči z Domamyslic, které jsou dnes částí Prostějova, mají dlouhou sportovní historii. "První zmínky o soutěžích jsou v naší kronice již z roku 1948. Tradici soutěžních družstev se snažíme v SDH Domamyslice dodržovat dodnes," dodává první muž sboru.

Hasičský den v Domamyslicích, 2.9.2023
VIDEO: V Domamyslicích se hasilo, hodovalo i tančilo

K nejcennějším úspěchům historie patří 3. místo v krajském kole z roku 1953, kdy se soutěže zúčastnilo 70 družstev. "Zaznamenali jsme také třikrát prvenství v okresních kolech (1961, 2008, a 2012). Opakovaně se nám podařilo zvítězit i ve Velké ceně Prostějovska, medailové pozice nám patřily i v Hanácké extralize," prozradil Hrubý.

V soutěžích boduje i mládež

"Mladí hasiči v našem sboru zaujímají důležitou roli. Pravidelně se účastníme většiny soutěží na Prostějovsku. Domamyslice mají soutěžní družstva v kategoriích mladších a starších žáků a také dorostu. V letošním roce budeme mít i soutěžní družstvo žen," uvedl šéf sboru.

Nedělní dopoledne patřilo na držovickém fotbalovém hřišti hasičům. Konala se zde Okrsková soutěž v požárním útoku. 28.5. 2023Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Letitá zbrojnice dostala sestřičku a čeká na novou střechu. "Naše požární zbrojnice Na splávku je z roku 1938. V roce 2001 byla provedena její generální oprava a dnes už zbývá jen instalovat novou střechu. V roce 2022 jsme také převzali novou klubovnu, postavenou na místě staré prádelny," říká Milan Hrubý s tím, že si velmi váží podpory města.

Víkendovou přespávačku absolvovali malí hasiči z Domamyslic.
Malí hasiči z Domamyslic nocovali ve zbrojnici

"Bez podpory Statutárního města Prostějova, bychom sami nikdy nesehnali potřebné finance. Díky magistrátu jsme získali v roce 2017 i automobil Fiat Ducato," děkuje městu Hrubý.

Na splávku je vždycky veselo

Hasiči z prostějovské místní části Domamyslice jsou známí také pořádáním různých kulturních akcí. "Dlouhodobou tradici má Hasičský den Na splávku. Letos jsme uspořádali také již 4. hasičský ples a pro mladé hasiče organizujeme uzlovačku – Lišákův šmodrchel. Chystáme se také zúčastnit celostátní akce Ukliďme Česko," uzavírá starosta SDH Domamyslice.