Při brance jste uplatnil pohotovost, přehled a nakonec i přesnost.

Ranec (středopolař Petr Rajnoha – pozn. autora) mi to prostrkával na vápno, pravačkou jsem si to zpracoval a z otočky jsem vystřelil. Snažil jsem se obstřelit brankáře a povedlo se.

Kromě gólové rány jste se ale k zakončení nedostal.

Byl to boj se stopery. Díky výšce vyhrávali většinu hlaviček. Snažil jsem se je alespoň dorážet a získávat balony pro záložníky. Jedna šance, jeden gól, a to rozhodlo.

Jonáše Navrátila jste střídal již v osmatřicáté minutě. Asi jste nečekal, že se tak brzy dostanete na hřiště.

Před zápasem trenéři říkali, že máme nějaká zranění, ať jsme tedy nachystaní. Nepočítal jsem ale, že bude muset střídat právě Jonáš, protože nic nehlásil.

Co vás na výkonu proti Blansku nejvíce potěšilo?

I když jsme museli tři hráče střídat kvůli zranění, vypořádali jsme se s tím. Dorostenec Honza Směták odehrál dobrý zápas, vybojoval spoustu míčů. Hráli jsme týmově, což rozhodlo. Oni se hádali s rozhodčími, a my jsme hráli svoje.

Již ve středu na vás čeká pohár proti 1.HFK Olomouc.

Všichni se těšíme extrémně. Přáli bychom si uhrát dobrý výsledek, abychom nezklamali. Myslím si, že přijedou v nejsilnější sestavě. Určitě chtějí postoupit dál a utkat se s Jabloncem. I my ale jdeme za vítězstvím, nechceme si s nimi jen tak zahrát.

Co by na ně mohlo platit?

Bude to úplně jiný soupeř. Hru budou určovat oni, my budeme bojovat. Nemáme co ztratit. Ani se nedivím, že jsme s nimi v létě prohráli (0:3 – pozn. autora). Byl to náš první ostrý zápas, takže rozkoukávání.

Zřejmě by se mělo hrát opět na přírodní trávě, nikoli na vedlejší umělce.

Na trávě se mi hraje líp. Nohy tolik netrpí a navíc je tam fotbalovější prostředí. Na umělce uděláte špatný pohyb a hned cítíte kotníky.

JIŘÍ MOŽNÝ