Fotbalistky rozdávaly radost. Osmý ročník ženského letního turnaje Hanácká kopačka, přilákal na startovní čáru osm týmů z celé republiky. Tradiční fotbalová akce, se svou úrovní přítomným divákům líbila.

„Jsou to sice holky, ale dávají do toho všechno. Takové nasazení se u chlapů hned tak nevidí,“ poznamenal jeden z přítomných diváků Jan Vysloužil.

Po fotbalové stránce byly největšími favoritkami dvojnásobné vítězky TJ Spartak Bukvice. Svou roli potvrdily a připsaly si třetí zlatý zářez v řadě.

„Musím říci, že náš tým složený z lesbiček zase ukázal, že má kvalitu. Vyhrát třikrát po sobě je obrovský úspěch, to se hned tak někomu nepodaří,“ usmíval se kouč vítězek Marek Jelínek.

Jako nůž máslem

Bukvice prošly turnajem jako nůž máslem. Jediným zaváháním byla skupinová remíza s pozdějším finalistou z Držovic.

"Holky si asi myslely, že když vedou 2:0, tak už je hotovo. Byla to taková facka a přišla ve správný čas. Pak už k zápasům přistupovaly mnohem zodpovědněji," komentoval trenér Jelínek.

Právě výběr Sokola Držovice byl nejpříjemnějším překvapením celého turnaje. Tým, který byl v předchozích letech spíše za otloukánka, ukázal výrazné zlepšení a týmovým výkonem si dokráčel pro svůj dosavadní největší úspěch.

"Mám z holek radost. Po těch debaklech, které schytávaly v předešlých ročnících, se nám vytvořila kostra a funguje to," pochvaloval si vzestup Tomáš Jetel, kormidelník Držovic.

Jetelovy svěřenky došly do finále přes penaltovou výhru nad regionálním rivalem z Kostelce na Hané, jenž nastupoval pod jménem – Bez názvu. Družstvo poskládané z kosteleckých odchovankyň, doplněné o nadějné posily z Olomouce zanechalo velmi dobrý dojem a od finálové účasti je odřízla jen smůla.

"Osobně jsem předpokládal, že se ve finále utkáme s nimi. Byl by to asi vyrovnanější a hlavně divácky atraktivnější zápas," dodal Marek Jelínek.

Na čtvrté příčce se umístily Nové Sady, které dorazily s výrazně omlazenou sestavou.

Páté místo vybojoval tradiční účastník Štramberk, šestou příčku vyválčil výběr 3,14činky složený z děvčat z ostravského regionu. Sedmá skončila Orlová a poslední pozice patřila týmu TJ Čert Fénix z Jablonecka.

„S účastí jsme spokojení. Přijely celky z Moravy i z Čech, holkám se u nás líbí a my jsme rádi, že se k nám vracejí,“ uvedl hlavní organizátor turnaje Lubomír Baláš.

Hanáckou kopačku finančně podpořil Olomoucký kraj, Okresní fotbalový svaz Prostějov a FC Kostelec na Hané.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS – HANÁCKÁ KOPAČKA 2019

Základní skupina A: 1. TJ Spartak Bukvice 7bodů/skóre 25:5 (- Držovice 4:4,- Orlová 9:1,- Čert Fénix 12:0). 2. TJ Sokol Držovice 7/18:6 (- Orlová 4:2,- Čert Fénix 10:0). 3. MSK Orlová 3/13:13 (- Čert Fénix 10:0). 4. TJ Čert Fénix 0/0:32.

Základní skupina B: 1. Bez názvu 7/5:1 (- Nové Sady 1:1,- 3,14činky 2:0,- Štramberk 2:0). 2. FK Nové Sady 5/5:4 (- 3,14činky 3:3,- Štramberk 1:0). 3. 3,14činky 4/4:5 (- Štramberk 1:0). 4. FK Štramberk 0/0:4.

Čtvrtfinále: TJ Spartak Bukvice – FK Štramberk 6:1, TJ Čert Fénix – Bez názvu 0:8, MSK Orlová – FK Nové Sady 2:6, TJ Sokol Držovice – 3,14činky 3:2.

Semifinále: TJ Spartak Bukvice – FK Nové Sady 6:2, TJ Sokol Držovice – Bez názvu 2:1 na pen.

O 3. místo: Bez názvu – FK Nové Sady 4:1.

Finále: TJ Spartak Bukvice – TJ Sokol Držovice 7:1.

O 5.-8. místo: FK Štramberk – MSK Orlová 3:2, TJ Čert Fénix – 3,14činky 1:11.

O 5.-6. místo: FK Štramberk – 3,14činky 2:1.

O 7.-8. místo: MSK Orlová – TJ Čert Fénix 6:0.

Nejlepší střelkyně: Denisa Břenková (Bukvice) 12 branek

Nejlepší brankářka: Radka Bednaříková (Bez názvu)

Nejlepší hráčka: Zuzana Hubáčková (Držovice)