„Osobně mi přijde absurdní sledovat někoho, jak se nesmyslně honí za balónem. Kdyby místo toho dělali něco užitečnějšího,“ naznačila svůj praktický přístup ke kopané Jarmila Sedláková.

„Fotbal v televizi sleduji ráda. Obzvláště prestižní Ligu mistrů. Příležitost vidět dvaadvacet vysportovaných milionářů, jak svlečeni do trenek pobíhají na hezkém zeleném pozadí, si přece nemůžu nechat ujít,“ svěřila se s úsměvem pětatřicetiletá Kamila Roháčková.

Je podobně atraktivní podívanou i ženský fotbal pro muže?

„Nechci být k ženám nespravedlivý, ale po sportovní stránce mi to trošku připomíná zápasy mladších žáků. Nahrávky nemají špatné, ale celé je to mnohem pomalejší a bez patřičného důrazu,“ charakterizoval přátelský zápas František Cibulka s tím, že to vše vychází z rozdílných fyzických dispozic mužů a žen.

K témuž tématu se obracel i názor dalšího diváka.

„Ženskému fotbalu by určitě prospělo, pokud by hráčky nastupovaly v docela jiných dresech i trenkách, než muži. Věřím, že by to zápasy výrazně zatraktivnilo, obzvláště v takovémhle dešti,“ navrhoval Jaroslav Bečvář, aniž by konkrétněji upřesnil, jak přesně by takové dresy pro fotbalistky měly vypadat.