„Vyhráli jsme, ale zbytečně jsme se nadřeli. Opět jsme nezvládli standardní situace. Tentokrát nám ale konečně vycházely brejky, ze kterých jsme vytěžili góly. V závěru jsme se ale úplně zbytečně nervovali až do konce. To utkání se hrálo podle mě o šest bodů. Kdybychom to nezvládli, tak je to špatné. Teď jsme soupeři odskočili. Já doufám, že se to teď konečně nastartovalo," řekl k utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Jeho tým inkasoval dvakrát ze standardní situace, poprvé v 18. minutě, kdy si hosté nepohlídali Radka Štefka.

„Rozehrál se roh, měli jsme opět špatné postavení, žádnou aktivitu, byl tam volný hráč. Musíme si na to sednout a něco s těmi standardkami udělat, to je prostě bída. Dostáváme strašně moc branek po standardních situacích," podotkl Hošek.

Želatovice se ale v první půli zvedli a třemi brankami dokázaly vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Brejkové situace přetavili v branky postupně Tomáš Matušík, Vít Koplík a Tomáš Liška. Zápas pak ve druhém poločase zdramatizoval povedeně kopnutým přímým kopem chválkovický Radim Toman. Jeho tým i díky dobrému výkonu brankáře Petra Bělíka další branku vstřelit nedokázal.

„Po inkasovaném gólu na 3:2 domácí ožili, my jsme se ještě strachovali o výsledek. Zbytečně jsme soupeře dostali do hry. Musím pochválit Petra Bělíka, který chytil minimálně tři tutové šance," pověděl závěrem kouč Želatovic.

Další utkání čeká jeho svěřence v neděli, kdy hostí od 15.30 Kralice na Hané.

SK Chválkovice – FC Želatovice 2:3 (1:3)

Branky: 18. Štefek, 57. Toman – 28. Matušík, 41. Koplík, 43. Liška.

Rozhodčí: Konečný – Zavřel, Axamit. ŽK: Vališ, Beneš, Penc – Liška. Diváci: 60.

Želatovice: Bělík – D. Bernard, Zehnálek, Vlk, Dlouhý (54. T. Čtvrtníček) – Koplík (91. J. Čtvrtníček, Němec, Matušík, Calábek (80. Kratochvíl) – Liška, Stokláska (87. Bouchalík). Trenér: Pavel Hošek.