Domácí si vytvářeli šance hned v úvodu utkání. Klenovice muselo jedenkrát zachránit břevno. Uklidňující branka Želatovic se však nedostavila, naopak. Po hrubce při rozehrávce ztrestal domácí po čtvrthodině hry klenovický Tomáš Přikryl. Hosté se pak snažili uhájit těsný náskok, což se jim do konce prvního poločasu podařilo.

Zdroj: KFS Olomouc

„Začátek jsme měli skvělý, celý zápas jsme hráli fotbal. Soupeř spíš čekal, co s ním provedeme. Bohužel jsme udělali jednu chybu při rozehrávce ve středu hřiště a Klenovice ji ztrestaly," popsal první poločas trenér Želatovic Pavel Hošek.

Druhá půle nezačala pro domácí nejlépe. Neuběhla ani hodina hry, když po druhé žluté kartě odešel předčasně do sprch Tomáš Čtvrtníček. Želatovičtí přesto byli lepší, v deseti se hnali za vyrovnáním. To přišlo z kopačky Tomáše Matušíka. V 62. minutě se k němu odrazil po standardce míč, který z první dokázal poslat do sítě Klenovic. Obrat se domácím podařilo dokonat v 71. minutě. Prosadil se Stanislav Jemelka po kombinační akci. Žádná branka už poté nepadla, a Želatovičtí se mohli radovat z vydřeného obratu.

„Tohle jsou zápasy, kdy přijede poslední mančaft, a my bychom měli nahrát body. Moc to ale nezvládáme. Možná pak máme přemíru snahy, dostáváme se do nervozity. Každopádně chci poděkovat klukům, že výsledek nakonec zvládli otočit i v deseti lidech. Ukázali morální sílu, za to si zaslouží pochvalu," složil poklonu svým svěřencům kouč Želatovic.

„Přijeli jsme jen v jedenácti lidech. Za mého působení v klubu to byl náš nejlepší výkon. Měli jsme i šance na zvýšení na 2:0. Hráli jsme vyrovnanou partii. Bohužel se projevila naše únava, čímž soupeř otočil. I v závěru jsme ještě měli šance, využít jsme je nedokázali. Musím ale klukům poděkovat. Torzo týmu, které zůstalo, odehrálo pode mnou nejlepší zápas," řekl k utkání trenér Klenovic Vladimír Krč.

FC Želatovice – TJ Sokol Klenovice na Hané 2:1 (0:1)

Branky: 62. Matušík, 71. S. Jemelka – 15. Přikryl. ČK: 55. Čtvrtníček.

Želatovice: Čech – T. Liška, Zehnálek, Koplík, Čtvrtníček – Kratochvíl (46. S. Jemelka), Matušík, J. Jemelka (75. M. Liška), Fabián, Bouchalík (62. Herman) – Calábek. Trenér: Pavel Hošek.

Klenovice: Polák – T. Cetkovský, Lakomý, šlézar, Smékal – Pytala, Všianský, Rozehnal, R. Cetkovský – Prášil, Přikryl. Trenér: Vladimír Krč. (něm)