„Eskáčko“ v duelu s Uherským Brodem vedlo po brance Fládra 1:0, ale v závěru vyrovnal parádní střelou Mančík.

Zápas měl očekávaný průběh. Prostějov bušil do zavřené obrany, soupeř se spoléhal na brejky. Po jednom z nich měl velkou gólovku útočník Žůrek, který ale zblízka těsně minul.

Gól naopak padl na druhé straně, když do brány zapadla tečovaná střela Fládra z hranice vápna.

Ve druhé půli hrál Prostějov jen na údržbu, což se mu nakonec vymstilo. V 87. minutě totiž napálil míč na bránu Marek Mančík a jeho dělovka na bližší tyč prošla až do šibenice.

Prostějov tak doma nepotvrdil výhru v Hulíně a připravil se o šanci odskočit soupeřům na čele.

Další zápas svěřenci Oldřicha Machaly odehrají už ve středu doma proti Uničovu.

Více o utkání najdete v pondělním vydání Prostějovského deníku

1. SK Prostějov - ČSK Uherský Brod 1:1 (1:0)

Branky: 37. Fládr – 87. Mančík. Rozhodčí: Gasnárek - Tomanec, Grečmal. ŽK: Sečkář, Schuster, Pančochář, Hirsch - Kovář.

Prostějov: Jícha – Machynek, Schuster, Rus, Sečkář – Koudelka (81. Hirsch), Fládr, Pančochář, Šteigl – Hapal (79. Pernatskij) – Kroupa. Trenér: Oldřicha Machala.

Uherský Brod: Nemrava – Nevařil, Vrága, David, Kovář – Michalec (68. Mančík), Šálek, Pochylý, Sklenář, Jaroněk (73. Dolina) – Žůrek. Trenér: Martin Onda.