Nyní se oba potkali v dresu divizního Prostějova a dvaatřicetiletý Pospíšil se v novém působišti v neděli uvedl dvěma brankami do sítě Havířova. „Určitě je to dobré na psychiku, takhle se od začátku chytit. Člověk si pak víc věří, víc si dovolí,“ pochvaloval si po svém prvním zápasu na Hané.

Ještě v minulém roce si vyzkoušel exotické angažmá na Islandu, po sezoně v prvoligovém Grindavíku však zamířil zpátky do Čech. A vyslyšel volání ambiciózního Prostějova, kam už před ním zamířili takové fotbalové veličiny jako Petr Papoušek, Miroslav Baranek nebo Roman Janoušek. Společně se svým letitým parťákem z jednadvacítky Zelenkou by se měli stát hlavními tahouny ofenzivy prostějovského tý­mu.

„Uhráli jsme tři body, dali čtyři branky a vzadu to uhráli na nulu, takže jsme spokojení. Herně je pořád co zlepšovat. Byly tam pasáže, kdy nám trochu balon vadil. Ale myslím si, že to bylo i terénem, tráva přece jen ještě úplně zelená není,“ usmíval se autor čtyřiceti branek v nejvyšší české soutěži a třinácti ve skotské Premier League, kde působil tři sezony v týmu Hearts.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: 1.FK začal jaro parádně: rozstřílel Havířov


Lepší je hrát naplno

Nyní si musí zvykat na docela jinou úroveň, hráčů jeho kalibru po divizních trávnících moc neběhá.

„Proti lize to rozdíl samozřejmě je. Mně už není pětadvacet a fotbal se nevyplácí podceňovat na žádném levelu, to už vím ze zkušeností. Snažil jsem se na to vůbec nemyslet a hrát naplno. Sám jsem toho fyzicky měl celkem dost. Pořád se musíte nabízet a odpoutávat, takže je to docela fuška, ať tam stojí kluk z ligy nebo z divize. Takové rozlišování nemám rád. Lepší je hrát naplno, a když to pak jde lehce, tím je to lepší,“ řekl po zápase s Havířovem.

V 15. minutě otevřel jeho skóre, když pohotově využil chyby hostujícího gólmana a uklidnil do té doby nervózní Prostějov.

„Chvíli nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali. U první branky jsme tam dobře napadali. Gólman udělal chybu, ale ty se ve fotbale stávají. Souhlasím, že ten začátek dobrý nebyl. První gól pomohl psychicky celému týmu,“ hodnotil Michal Pospíšil.

Hattrick? Snad příště

Druhou trefu si nechal do druhého poločasu, v jeho závěru pak několikrát sprintoval osamocen za hattrickem. Jeho snahu vždy zastavil praporek pomezního.

„V momentě kopu jsem tam jednou nebo dvakrát nebyl. Ale chápu, že i rozhodčí to má těžké. Když jsme vyhráli a dal jsem dva góly, tak se nezlobím. Jako útočníka mě to samozřejmě mrzí, ale třeba se mi to zase někdy vrátí. Já prosazuju útočnou hru, takže rozhodčím vždycky říkám: Když nevíte, tak to pusťte,“ vyprávěl v dobrém rozmaru.

Ten ho nepřešel ani při zmínce o prvním zápisném. „Tohle slyším poprvé od vás. Já myslel, že fotbal se hraje na vítězství a hráči za ně dostávají prémie. Že budeme platit my, to slyším poprvé,“ rozesmál se udiveně.

Jenže týmová kasa je neúprosná a výjimky neplatí ani pro zlatá Lvíčata. První jarní zápas naznačil, že se bude plnit velmi rychle.