Pátého ročníku turnaje se vedle vítězů zúčastnila družstva 1. FC Viktorie Přerov, FK SAN-JV Šumperk a SK Uničov. Každý tým odehrál dvě utkání.

V dopoledních zápasech porazil FK SAN-JV Šumperk domácí tým SK Uničov 2:0 a 1. SK Prostějov zvítězil nad 1. FC Viktorií Přerov 1:0.

V odpoledních utkáních se bojovalo o celkové umístění. V boji o 3. místo zvítězili přerovští žáci nad Uničovem až po penaltovém rozstřelu 3:2.

V deštivém finálovém utkání potom 1. SK Prostějov porazil FK SAN-JV Šumperk 2:1 a stali se vítězi pátého ročníku Memoriálu. Také cena pro nejlepšího hráče turnaje putovala do Prostějova, stal se jím Michal Barnet.

Memoriál se hraje na počest bývalého fotbalisty pořádajícího SK Uničov Romana Pavelky, který 14. února 2001 náhle zemřel na selhání srdce při tréninku s týmem v tělocvičně.

Celého turnaje se zúčastnili nejbližší rodinní příslušníci Romana Pavelky, kteří předali všem týmům poháry a vítěznému týmu 1. SK Prostějov na jeden rok zapůjčili putovní pohár.

Finančně k organizaci turnaje přispěli Město Uničov, RS ČSTV Olomouc, Olomoucký kraj a Karel Korytář, senátor PČR. ⋌(out)