Téměř roční pauza mu chuť do fotbalu nevzala. „Vím, že spousta mladších kluků skončila. Já jsem si říkal, že neukončím kariéru kvůli covidu. Chtěl bych končit důstojně, přímo na hřišti,“ komentoval nepříjemnou a dlouhou nucenou přestávku Ivan Jančiar.

Fyzička mu problémy nedělá. „Cítím se dobře, udržuji se pravidelným běháním a cvičím. Ono se vlastně ani nic jiného nedalo dělat, než běhat, či dělat kliky a dřepy,“ culí se veterán, kterému by jeho kondici mohli závidět o desítky let mladší amatérští fotbalisté.

Prostějovská Haná vyhrála na úvod sezony v Hněvotíně. 7.8. 2021
Haná rabovala v Hněvotíně

„O tom, že budu v Hněvotíně hrát celý zápas jsem věděl dopředu. Bylo nás akorát, ostatní kluci měli dovolenou nebo jsou zranění, tak jsem musel naskočit od úvodního hvizdu,“ doplňuje ikona prostějovského fotbalu.

Zvládl i abnormální vedro a dusno. „Já mám raději teplo než zimu nebo déšť. Nijak mi těch třicet stupňů na slunci nevadilo, hrálo i dýchalo se mi dobře,“ nedělal si Jančiar velkou hlavu z parného sobotního počasí a dívá se dopředu.

„Teď hrajeme derby ve Smržicích, na které chodí hodně lidí. Jestli nastoupím od začátku netuším, záleží na aktuální situaci. Připraven ale budu,“ hlásí odchovanec prostějovských Železáren a uzavírá: „Chtěl bych vydržet minimálně do šedesátky. Nebudu ale tlačit na pilu, pokud bych měl zdravotní potíže, tak skončím. Už o mě ale pořád nepište, nechejte si pro mě už jen místo v černé kronice.“

AUTOR: ROBERT BUREŠ