Proti momentálně poslednímu celku divizní tabulky si nevypracovali žádnou gólovku a podle slov kouče Karla Procházky můžou být rádi, že neprohráli mnohem větším rozdílem.

„Byli lepší. Důraznější, bojovnější, lépe nachystaní a chtěli vyhrát,“ vyzdvihl výkon domácích Karel Procházka. Ocenil, jak kvalitní výkon podal protivník, který musel vyhrát.

Opakoval se tak obrázek z posledního vzájemného měření sil, kdy na konci srpna zcela suverénně kralovali Koničtí a Jihomoravany zdolali 3:0. Tehdy jim povolili jen jediný pokus mimo tři tyče.

Tentokrát naopak Procházka napočítal snad pouze tři střely svých hráčů na soupeřovu branku.

„Loženku jsme si nevypracovali ani jednu. Všechno šlo doprostřed brány. Naopak oni si vytvořili alespoň sedm gólovek. Byli jsme příliš lehkým soupeřem,“ mrzelo hostujícího kouče.

S řadou akcí domácích si poradil Peter Kmecik, který hned v úvodu zlikvidoval střelu do protipohybu a přímý kop mířící do šibenice. Na vše ale nestačil. Jako by hráči podle Procházky propadli uspokojení po předchozí výhře v Boskovicích.

Na straně vítězů nastoupili poprvé proti svému bývalému klubu Miloslav a Tomáš Machálkovi, konický kouč tomu však žádný zvláštní význam nepřikládal. Přiznal však, že v ofenzivě se jeho tým trápil.

„Bylo to špatné. Nebyli jsme schopni dát kolmou nahrávku a jít do přečíslení,“ připustil.

O třech bodech pro domácí rozhodl Martin Hirsch. Nejprve se zhruba po půlhodině hry odpoutal od nejstaršího hráče hostí Rusa a zakončil přesně ve druhé půli pak stál na správném místě a tečovanou střelu do tyče dorazil za záda bezmocného konického gólmana.

„Obě branky jsme jim darovali. Jako by jsme si je dali sami. Nejprve nedůraz ruse a pak naše teč na tyčku,“ neměl důvod k radosti Procházka.

Konice si tímto výsledkem mírně zkomplikovala situaci. Všechny týmy ze dna tabulky bodovaly, kromě Vyškova vyhrál i Rousínov. Přestože je nejlepší tým z Prostějovska uprostřed tabulky, na poslední trojici má náskok jen sedm a osm bodů.

O víkendu se koničtí fotbalisté představí poprvé v tomto kalendářním roce na vlastním hřišti a přivítají silný Žďár nad Sázavou, který po domácí porážce klesl ze druhého na třetí místo.

SK Rostex Vyškov – TJ Sokol Konice 2:0 (1:0)

Branky: 30. a 78. Hirsch. Rozhodčí: Miko – Goňa, Doležal. ŽK Konice: Kmecik, Vala, Řehák, Hloch, Klobáska, Rajnoha. Diváků: 360.

Konice: Kmecik – Rus, Vala, Řehák, Hloch – Navrátil, Voral, Klobáska (74. Macháček), Rajnoha, Schön (69. Svačina) – Hlouš. Trenér: Karel Procházka.

Jiří Možný