Z otrokovického oraniště veze Konice bod

Otrokovice, Konice – Druhý bod zvenku si v sobotu večer přivezli fotbalisté A-týmu Konice. Po remíze 1:1 v Hodoníně se jim vedlo naprosto stejně i v Otrokovicích, i tentokrát se střelecky prosadil Martin Hlouš. Koničtí tak dali zapomenout na jarní debakl 3:6.

12.9.2010

Konice (ve žlutém). Vpravo Radek ŘehákFoto: Jiří Možný

Velmi těžký podmáčený terén nedovolil příliš pohledných kombinací, přesto se oba týmy dostávaly hned od počátku do šancí. Hostující trenér Karel Procházka napočítal jen za úvodní poločas pět nevyužitých příležitostí vlastních hráčů.

„Remíza je zasloužená. Domácí byli silnější v poli, my jsme se ale častěji dostávali do šancí. Bohužel jsme byli nepřesní v koncovce, za což mohlo i hřiště v katastrofálním stavu,“ mrzelo kouče Procházku.

Zmínil například Hloušovo netrefení prázdné poloviny branky v patnácté minutě, Blahovu tutovku ze čtyřicáté a Rajnohovu z jednačtyřicáté minuty.

Činili se však i Otrokovičtí.

K první šanci jim chybou pomohl Peter Kmecik, v šestadvacáté minutě si ale poradil se sólem Vavruši. Stejně tak podržel spoluhráče i v polovině druhého poločasu.

Jediné dvě branky padly v rychlém sledu. Domácí poslal do vedení Vavruša, o vyrovnání se postaral Martin Hlouš.

„Bláža (Jan Blaha – pozn. Autora) obešel hráče a vyslal mě do lajny. Zasekl jsem, nacentroval Májkovi (Martin Hlouš – pozn. autora) a ten propálil brankáře mezi nohy,“ popsal vydařený moment Petr Rajnoha. Konický středopolař se tak prosadil jako střelec nebo gólový nahravač i v šestém zápase sezony.

Čtvrt hodiny před koncem se navíc Konice dožadovala penalty. Marně.

„Hlouš si obhodil Gerycha, který ho držel oběma rukama a svalil na zem. Bez povšimnutí rozhodčího,“ vyjádřil se k neodpískanému zákroku Procházka. Ve vápně polehávali i domácí, vysloužili za však pouze žluté karty, v případě Vančury i vyloučení.

Hráče pochválil zejména za nasazení a vysoké tempo po celých devadesát minut. Přesto, že hráči museli snést několik anglických týdnu za sebou. Další přijde hned za týden. Ve středu 22. září totiž Koničtí hostí od 16.30 ve 3. kole Ondrášovka Cupu 1.HFK Olomouc.

Viktoria Otrokovice – Sokol Konice 1:1 (1:1)

Branky: 28. Vavruša – 32. Hlouš. Rozhodčí: Kučerík – Petr, Křenek. ČK: 88. Vančura (O)

Otrokovice: Kašík – Vavruša, Kraváček, Gerych, Zábojník – Trnčák, Vančura, Zálešák, Dujka – Čermák (83. Pospíšil), Alexa (62. Zelinka). Trenér: Jaroslav Matějíček.

Konice: Kmecik – Koutek, Řehák, Vala, P. Křeček – J. Navrátil, Rajnoha (88. Směták), Voral, Klobáska – Hlouš (77. Schön), J. Blaha. Trenér: Karel Procházka.

Jiří Možný

12.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
Prvňáčci. Ilustrační foto

NEPROPÁSNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Plumlov a ZŠ Mostkovice

Řidič podcenil náledí, s autem najel do zábradlí.

Dodávka na mostě havarovala do zábradlí

Policisté chytili hledaného zločince, ukrýval se v seníku

Muže, který si toho na účet trestných činů připsal skutečně hodně, zadrželi 10. října 2017 před čtrnáctou hodinou policisté v Přemyslovicích. Po čtyřiadvacetiletém muži policie pátrala od 8. července. Nakonec policii pomohli všímaví obyvatelé.

Jubilanti si v Duze užili společnosti i bonboniér

Chlebíčky, káva, bonboniéry. Především ale dobrá společnost. To vše přilákalo v pondělí do prostějovského kulturního klubu Duha jubilanty, čerstvé oslavence sedmdesátin, pětasedmdesátin i osmdesátin.

Malí recitátoři učarovali Žáčkem i Suchým

Pořádně rušno bylo v pondělí večer v jevišti i hledišti němčického kina Oka. Na pódium se totiž vyškrábaly děti z literárně-dramatického oboru základní umělecké školy. Bylo tedy co poslouchat a čemu tleskat: mladí umělci totiž měli nachystané k recitování řadu básní, zejména o světě zvířat.