„Když si vzpomeneme, jak si vedla Plzeň po získání titulu v posledních třech utkáních, tak by se to nabízelo. Ale Viktoria je 
v tomto specifická, my se na to nemůžeme a nechceme spoléhat. Vůbec to neřešíme," odmítá zvěsti o možném podcenění kouč Holice Vlastimil Palička.

Jeho mančaft má totiž úplné jiné starosti. Na čtrnáctou (nesestupovou) Třebíč ztrácí čtyři body, takže nutně potřebuje bodovat, aby udržel naději na záchranu.

„Před týdnem jsme hráli dobře, ale prohráli jsme. Teď bychom spíš brali to, kdyby se nám moc nedařilo, ale měli tři body. 
I když my trenéři se vždycky snažime můžstvo připravit tak, aby hrálo dobře a ještě dělalo body," říká Palička.

Nejzkušenější v HFK? 25letý Slovinec

Jak toho ale dosáhnout, když olomoucký klub po konci Marka Heinze nedisponuje téměř žádnými zkušenostmi a nejstarším mužem v kádru je pětadvacetiletý slovinský obránce Jure Srnec?

„Chystáme se na utkání, které je pro nás aktuálně důležitější než pro Prostějov. To my ale neřešíme, snažíme se maximálně připravit a věřím, že se nám to daří. Hlavně co se týče té psychické stránky. Naši kluci jsou totiž dobří fotbalisté, ale jsou teď v situaci, která je pro ně těžká," vysvětluje trenér Holice.

„Víme, že Prostějov má zkušené mužstvo, není náhodou postupujícím. Nečeká nás nic lehkého, respektujeme sílu soupeře, ale nebojíme se a budeme se snažit uspět našimi přednostmi," dodává Palička.

Jelikož však klub okolo předsedy představenstva Vladimíra Dostála nemá už situaci zcela ve vlastních rukou, bude se v Holici po očku sledovat také výsledek souběžně hraného utkání Hlučín – Třebíč, ve kterém budou favority domácí Slezané.

„Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby Třebíč porazili, ale neovlivníme to. Na prvním místě musíme řešit to, abychom uspěli, to znamená vyhráli," doplňuje Vlastimil Palička.

Jura: Nechceme si pokazit sezonu

To jeho prostějovský kolega František Jura má zcela jiné starosti. Vzhledem k tomu, že si jeho mančaft zajistil vysněný postup do Fotbalové národní ligy už před týdnem, má možnost dát šanci i hráčům, kteří toho na rozdíl například od Suse či Kroupy tolik neodehráli.

„Určitě budou hrát hráči, kteří nebyli v sezoně tolik vytížení, připraveni budou na lavičce i dorostenci, kteří s námi po celou sezonu trénovali," prozrazuje Jura.

Druhým dechem však dodává, že nepojedou do Olomouce jen na výlet.

„Nechceme si pokazit celou sezonu, určitě budeme hrát na vítězství a uvidíme, jak to dopadne," uzavírá kouč hostujícího Prostějova.

Utkání začíná v 16.30, ještě před ním si mohou rodiče s dětmi na holickém stadionu od devíti hodin užít dětský den s turnajem přípravek.

MICHAL KVASNICA, DOMINIK VORÁČ