Porazili však jen divizní Přerov, jinak se Jurovi svěřenci trápí, a to především směrem dopředu.

Střelecky se nedaří ani prostějovskému kapitánovi a známému sniperovi Karlu Kroupovi.

„Musíme se hlavně víc sehrát vpředu. Chybí nám přihrávka i střelba gólů,“ říká Karel Kroupa.

Karle, máte za sebou první měsíc přípravy. Jaký byl?

Nevybočoval v ničem, na co jsem za ta léta ve fotbale zvyklý. To znamená umělá tráva a přípravné zápasy, těm já osobně nedávám velký význam. Zkouší se taky různé varianty, navíc přišli noví kluci. Ze začátku jsme pak hodně pracovali na kondici. To si myslím, že nám pomůže.

Trošku jste to nakousl, ale přece jen. Výsledky přípravných zápasů nejsou nejlepší. Bavíte se o tom v šatně?

Samozřejmě se o tom bavíme. Ale říkám, nedám jim až tak velký význam. Přišli noví kluci a pořád se něco zkouší. Navíc tvrdím, že zápas na umělce je něco jiného než na trávníku.

V čem by se měl podle vás Prostějov zlepšit?

Čekáme do obrany, až se uzdraví Aleš Schuster, už se po operaci pomalu rozběhává, to by mělo naši defenzívu výrazně zlepšit. Musíme se taky víc sehrát vpředu. Chybí nám to hlavně ve finální fázi. Celkově nám chybí přihrávka a střílení gólů. Tam nás teď nejvíc tlačí pata.

Do týmu přišli noví hráči, jak zapadli do kabiny?

Zapadli bez problému. Například Hladík s Hýblem hrají dobře a je jen na nich jestli se dostanou do základního kádru. Já osobně si myslím, že jsou pro tým velkým přínosem. Navíc na levém beku hraje výborně i Sečkář, takže se tím u nás zvýší konkurence.

Váš tým má v tabulce šest bodů a jste poslední. Co čekáte od vstupu do jarní části sezony?

Jestli chceme myslet na záchranu, tak musíme dělat body od prvního kola. V prvních pěti kolech na to musíme vlítnout. Pokud tam nezískáme body, tak si myslím, že to bude ztracené.