Vyškov vyučoval Konici, jak dát gól

Vyškov /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ - Atraktivní fotbal byl k vidění devadesát minut, do přestávky se ale brankové sítě ani nehnuly. Druhé dějství už mělo vše, co má divizní duel mít. Pro domácí i příchuť vítězství.

12.10.2010

Atraktivní fotbal předvedli hráči Vyškovského Rostexu s Konicemi.Foto: DENÍK/David Mach

Příjemné slunečné počasí s trochou již podzimního vánku doprovázelo v neděli odpoledne zápas moravskoslezské fotbalové divize mezi domácím Vyškovem a Konicí. Hrál šestý se čtvrtým týmem průběžné tabulky a hosté jsou známí svou agresivní ofenzivní hrou, takže se čekalo zajímavé utkání. A nezklamalo.

Od první minuty se nikdo nenudil. Hrálo se nahoru dolů, Konice předváděla taktický počin, který na stadionu Za Parkem není na straně hostů příliš obvyklý. Nevycházela jen z dobré obrany s možností rychlých brejků, ale aktivně přistupovala k soupeři už při rozehrávce a první slušné příležitosti patřily právě jí.

„O jejich kvalitách dobře víme, jsou to mladí, šikovní a rychlí kluci, umí hrát dopředu, poradit si v situaci jeden na jednoho a ze začátku jsme jim takovou situaci několikrát nabídli. Ztráceli jsme hodně balónů uprostřed hřiště,“ potvrdil sílu hostů při své trenérské premiéře Valdemar Horváth.

Hra se záhy vyrovnala, důraz na hřišti rozhodně nechyběl, ale nikoli za hranicí fair-play, za celý zápas viděli žlutou kartu jen dva fotbalisté. První tutovka přesto přišla až dvě minuty před přestávkou, měl ji konický Rajnoha po skvělé práci Navrátila, ale jeho bombu z bezprostřední blízkosti bravurně zneškodnil strážce vyškovské svatyně Kopáček. „To se mělo využít, nebo spíš musí. Zrovna tento hráč na tréninku trefí míč, kam jen chce, a teď to dal prakticky doprostřed,“ litoval po utkání hostující kouč Karel Procházka.

Bezbrankový stav změnila až osmapadesátá minuta. A to dost šokujícím způsobem. Vyškovský útok neskončil ani střelou, ale obrana Sokola trochu zmatkovala, ztracený míč si doběhl Martin Lička a úplně mimo střelecký úhel chtěl ještě dát míč do ohně. Ten ale skončil nečekaně v síti. „Vybojoval jsme to ve vápně a chtěl to dát pod sebe někde k bráně. Podcenil to obránce Řehák i brankář,“ popsal střelec vlastní trefu.

Ta domácí nakopla, naopak Koničtí se začali ještě víc soustředit na útok. I oni se prosadili, deset minut před koncem dal svým barvám naději z brejku hlavou Koutek, ale to už bylo jen snížení po úniku Tomáše Machálka a jeho poklidném obstřelení gólmana.

Drama odmítl centrující Machálek a dravý Hirsch, který předběhl obránce, zpracoval a pak už neměl se zakončením problém.
Výhra 3:1 Vyškovské zahřála. „Přežili jsme půli a zvedli se po gólu. Hra byla atraktivní a šťavnatá, hosté hráli dobře a my předvedli kolektivní výkon podpořený gólmanem Kopáčkem. Potvrdil, že má formu. Těžká premiéra, ale cenné vítězství,“ uzavřel Horváth.

Vyškov vs. Konice 3:1

Poločas: 0:0.

Branky: 58. Lička, 76. Machálek – 80. Koutek.

SK Rostex Vyškov: Kopáček – Hodinář, Dočkal, Schindler, Kollár (79. Koláček) – Maruška, Sigmund (31. Žoček), Pančochář, Hirsch – Machálek (89. Daněk), Lička.

Sokol Konice: Kmecik – Bílý, Řehák, Vala, Koutek – Blaha, Voral, Klobáska, Rajnoha, Navrátil – Hlouš.

Rozhodčí: Beneš – Trávníček, Chabiča.

Delegát: Laca.

ŽK: Hodinář – Hlouš.

Diváci: 270.

Po minutách: Vyškov – Konice

13. Po špatném odkopu hostujícího brankáře Kmecika ho zkoušel přelobovat Machálek. Bohužel se mu to povedlo i s brankou.

24. Po ztrátě domácích na půlící čáře se dostali Koničtí do protiútoku. Provedli ho precizně a bleskově po ose Hlouš, Rajnoha, Blaha. Obrana Vyškova zasáhla.

36. Ofenzivní odpovědnost na sebe vzal Hodinář, ošálil dva protihráče a vystřelil. Přímo na gólmana, ten kryl.

42. Největší šance poločasu: Navrátil se uvolnil ve vyškovském vápně, přichystal ideální střeleckou pozici Rajnohovi, ale vyznamenal se Kopáček.

46. První výstřel druhé půle patří domácím. Z levé strany polocentrem polostřelou se představil Machálek, gólman nadvakrát chytil.

47. Svého gólmana vystrašil Maruška, trestný volný kop hostů prodloužil nechtěně ke vzdálenější tyči, Kopáček se stihl po míči vrhnout.

55. Třepe se břevno domácích: konický Hlouš se z místa ve vzdálenosti přes třicet metrů rozmáchl a ideální padající pumelici zastavilo až břevno.

58. 1:0 – Lička. Domácí vedou: neskutečná branka. Ve vápně se po chybě hostů dostal k míči Lička, ovšem z úhlu. Pokus po zemi znamenal jesličky gólmanovi a vedení.

73. Diskutabilní situace v domácím vápně: k přetaženému centru se dostal Hlouš, hlavičku odrazil Hodinář. Ruku neruku sudí jako porušení pravidel nevyhodnotil.

76. 2:0 – Machálek. Nedůslednost hostí v počátečním tlaku vyústila v dlouhý sprint Machálka jen na daleko vyběhnuvšího gólmana. Machálek ho v klidu obstřelil a rozradostnil necelé tři stovky přihlížejících diváků.

80. 2:1 – Koutek. Další výborný brejk hostí už skončil gólem: na konci akce byl centrující Navrátil a hlavičkující Koutek. Balón zapadl od břevna do branky. Hosté živí naději.

85. 3:1 – Hirsch. Zřejmě rozhodnuto. Machálek dostal míč napravo. Krásně ho poslal do vápna, tam obránce předběhl Hirsch a v poklidu dal domácím klid do závěru.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce81 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA V KANTÝNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 81 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Životopisy zasílejte na e-mail: lahudkyzhane@volny.cz. NECHODIT NA PRACOVIŠTĚ OSOBNĚ. Požadavky: vyučení v oboru nebo zkušenosti v profesi min. 2 roky, základní znalost práce na PC. Uvedená mzda + prémie. Doba určitá s možností prodloužení. PD: Po-Pá: v rozmezí 6:00-19:00hod. Pracoviště: Kralice na Hané. Pracoviště: Jelínek lahůdky z hané s.r.o., areál hopi, Háj, č.p. 328, 798 12 Kralice na Hané. Informace: Kontakt, .

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni80 Kč

Pomocníci v kuchyni PRACOVNÍCI DO POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Své profesní životopisy zasílejte na e-mail: lahudkyzhane@volny.cz. Požadavky: praxe v oboru min. 2 roky nebo vyučení v oboru. Pracovní poměr na dobu určitou s možností dalšího prodloužení. Uvedená mzda + prémie. PD: Po-Pá 6:00-14:00hod. nebo 02:00-10:30hod. - dle možností uchazeče. Pracoviště: Určice 143. Pracoviště: Jelínek lahůdky z hané s.r.o., 798 04 Určice. Informace: Kontakt, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce14 900 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA DO PRODEJNY A KAVÁRNY - OBSLUHA, PRODEJ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Kontakt pouze emailem na adresu info@botanico.cz. Práce v kavárně a prodejně, obsluha, prodej výrobků a služeb. PD: Po-Pá 7:00-14:00 hod. Pracoviště: Prostějov.. Pracoviště: Botanico cafe s.r.o. - pracoviště pv, Wolkerova, č.p. 1587, 796 01 Prostějov 1. Informace: E-mail, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník17 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍCI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Pouze zasílat životopisy na email info.statek@volny.cz. Jedná se o kumulovanou funkci - mzdové a personální práce, práce v oblasti BOZP a PO, vedení skladu a prodej zboží, částečná manuální práce (výdej obědů, úklid, pomocné práce v živočišné výrobě). PD: Po-Pá v rozmezí 6:00-18:00 hod. Požadujeme: zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost, praxe vítána. Podnikové stravování. Místo výkonu práce: Určická, Prostějov.. Pracoviště: Statek prostějov s.r.o., Určická, č.p. 1749, 796 01 Prostějov 1. Informace: ., .