Někdejší útočník Sparty nebo skotských Hearts napodobil své kolegy Ivo Zbožínka a Lukáše Zelenku, kteří se prosadili v minulém utkání proti Rousínovu.

Po dvou přípravnách zápasech tak mají na kontě první zásah v dresu divizního týmu všechny hvězdné posily.

Výhra s Vyškovem se ale zdaleka nerodila tak lehce, jako týden staré vítězství 3:0 proti celku z krajského přeboru. Pátý tým divizní skupiny D na fotbalisty 1. FK vyrukoval s velkou chutí.

„Někdy mi přišli až přemotivovaní,“ všimnul si trenér Prostějova František Jura.

„Ale na to si musíme zvykat, všichni se na nás budou chtít vytáhnout,“ uznal vzápětí s vědomím, že příchod několika exligových fotbalistů do čtvrté nejvyšší soutěže nezůstal bez povšimnutí.

Svým svěřencům navíc poprvé naordinoval nové rozestavení 4 – 3 – 3, které by mělo ještě zvýšit ofenzivní sílu týmu a dát větší prostor tvůrci hry Zelenkovi. Jenže ten při testu zůstal ve středu pole zcela osamocen a hra Prostějova hodně vázla.

„Moc nám to nešlo. Byli jsme hodně nevýrazní. Ale bylo to poprvé, připravovali jsme se na to jen na jednom tréninku v pátek. Na hřišti nám potom nefungovala výměna míst, měli jsme špatný pohyb. To je daň za to, že to teprve zkoušíme,“ uvedl Jura s tím, že na pilování nového systému se bude nadále pracovat.

Do druhého poločasu pak poslal hned pětici čerstvých hráčů, rozestavení se vrátilo na osvědčenou formu 4 – 4 – 2 a prostějovský tým začal Vyškov přehrávat. To vyústilo v jedinou brankovou akci utkání. Hirsch se rozběhl po pravé straně, poslal před bránu ideální centr pro Pospíšila a ten se hlavou nemýlil.

„Je to naše druhé vítězství, ale pořád nám jde spíš o to, abychom zapojili všechny hráče a zkoušeli nové věci. Jsme rádi, že jsme vyhráli, v této fázi ale o výsledky nejde,“ doplnil Jura.

V následujícím týdnu čeká 1. FK Prostějov odjezd na pětidenní soustředění do Luhačovic, kde v neděli odehrají přípravné utkání s domácím oddílem.

LÍŠEŇ CUP – 2. kolo, další výsledky: Rousínov – Bystrc 1:1 (0:1), Buršík – Sedláček, Líšeň – Zbrojovka Brno U19 1:0 (1:0), Benešovský.

1. Prostějov 2 2 0 0 4:0 6
2. Bystrc 2 1 1 0 5:1 4
3. Líšeň 1 1 0 0 1:0 3
4. Zbrojovka U19 2 1 0 1 2:2 3
5. Rousínov 2 0 1 1 1:4 1
6. Vyškov 2 0 0 2 1:3 0
7. Blansko 1 0 0 1 0:4 0