Hlavním důvodem bylo jeho připravování se na operaci, ale jak sám říkal, po třech letech bývá změna, jak pro hráče tak i pro trenéra, hodně vhodná. K vrahovickému mužstvu přišel Libor Vymazal, ale začátek nového ročníku soutěže Vrahovickým nevycházel. Po prvních pěti zápasech mělo mužstvo na svém kontě pouhé dva body za dvě remízy a vedení vrahovického fotbalu povolalo téměř už uzdraveného kouče Krče k mužstvu zpět.

„Začalo to nadějně,“ připouští Vladimír Krč, „hned jsme porazili doma Mostkovice 2:1 a v Nezamyslicích jsme vydřeli remízu 2:2. Následující dva zápasy se silnými soupeři jsme potom ale nezvládli, doma jsme prohráli s Horními Moštěnicemi 2:3 a v Konici s místním B-týmem 1:4. To už nás sužovala větší marodka i problémy se starty hráčů z pracovních důvodů. Měli jsme šest bodů a do konce podzimní části soutěže, včetně dvou předehraných jarních kol, jsme už získali pouze dalších pět. Máme tedy 11 bodů za dvě vítězství a pět remíz. Těch bylo hodně, některé zbytečné,Vladimír Krč škoda. Například doma s Pivínem jsme nadali gól z penalty, navíc nám rozhodčí neuznal regulérní gól a hrálo se 0:0. Nemuseli jsme v domácím prostředí podlehnout Horním Moštěnicím a vlastního hřiště jsme nevyužili ani v utkání s Všechovicemi, které odchytal fantasticky náš gólman veterán, Polehla. Prohráli jsme 0:1 gólem z 86. minuty utkání… Totálně naše mužstvo selhalo v Protivanově, kde jsme prohráli 2:4. Když se nedařilo, vracel se do našeho kolektivu psychický blok, jaký provázel mužstvo v období nezdařeného začátku sezóny. V tabulce jsme před jarem předposlední a boje o záchranu v soutěži budou velmi náročné. K odchodům některých hráčů asi nedojde, ale k příchodům také ne, ekonomická situace v klubu růžová rozhodně není. Zřejmě se bude na jaře ve Vrahovicích pracovat i nadále se současným hráčským kádrem.“

Pod jakým vedením budou vrahovičtí fotbalisté na jaře hrát, to se ještě neví. Trenér Krč slíbil v září vedení klubu výpomoc do konce roku a k dalším jednáním doposud nedošlo. Přesto Vladimír Krč přesně ví, co bude nyní u vrahovické kopané nejdůležitější.

„Vrahovičtí fotbalisté si budou muset v průběhu zimní přestávky ve svých hlavách vše srovnat a při promítání podzimních výkonů přemýšlet o tom, proč byly v předchozích třech letech diametrálně rozdílné. Tým potřebuje dobrou zimní přípravu, fyzicky na tom ale špatně není. K hráčům musí výrazně promluvit ústa předsedy fotbalového SK Sokol Josefa Dostála, sportovního ředitele Petra Múdrého, Miroslava Mazala i dalších lidí z vedení klubu. Mně jako trenérovi hráči na podzim moc nepomáhali, chtěl jsem tým zvednout, věřil jsem, že se dáme do kupy, ale nedočkal jsem se.“

Vrahovické mužstvo nastřílelo v patnácti utkáních šestnáct gólů a to je samozřejmě málo. Čtyři dal Strouhal, po třech Gábor a Dvořák, dva Studený a po jednom Kyselý, Vojáček, Múdrý a Varga.

VLASTIMIL KADLEC

SK SOKOL VRAHOVICE
Brankáři: Leo Prachař, Michal Polehla, Tomáš Mačkal, Obránci: Michal Kyselý, Martin Procházka, Petr Kreuz, Roman Šmíd, Evžen Vojáček, Jakub Vojáček, Jan Klíč, Antonín Šedivý, záložníci: Martin Smička, Jaroslav Dostál, Jakub Tomeček, Marek Gábor, Radek Múdrý, Útočníci: David Strouhal, Jan Dvořák, Jan Studený, Tomáš Varga.