„Zrodilo se to hrozně rychle. V Teplicích mi řekli, že mi po tom zranění ani nedají šanci. V kádru bych byl, ale hrál bych minimálně. Takže jsem zvolil tuhle cestu, abych mohl hrát,“ vysvětloval brzy třicetiletý ofenzivní fotbalista po prostějovské výhře v generálce před startem jara.

Nedávno jste se nechal slyšet, že chcete zabojovat o místo v sestavě Teplic. Jste zklamaný, že jste nedostal větší šanci?
Kvůli zranění jsem tři čtvrtě roku nehrál. Dostal jsem defacto čtyři přáteláky. Nevím, jestli je to málo, ale prostě jsem odešel.

Po dlouho pauze zaviněné vážným zraněním kolena potřebujete víc času na to, abyste nabral prvoligovou formu?
Nevím, jestli se čekalo, že po tři čtvrtě roce mimo hru budu dávat každý zápas gól. Trenér měl jinou představu o útočnících, tak mi to řekl. Radši tam bude mít soubojové hráče, takže proto jsem se s Teplicemi rozešel.

Měl jsem další nabídky kromě Prostějova?
Už jsem kývl na nabídku Zlatých Moravců, ale skrz rodinnou situaci jsem řekl, že zůstanu do léta v Teplicích a pak s uvidí. Ve čtvrtek jsem ale mluvil s vedením Prostějova a domluvili jsme se na smlouvě do léta.

Čím vás hanácký klub přesvědčil?
Tím, jak se mnou jednali, mluvili otevřeně. Roli hrál i kádr, jsou tady zkušení kluci, kteří mají zkušenosti i z první ligy.

Kolik hráčů znáte?
Honzu Poláka, Martina Suse, Karla Kroupu, zkrátka ty, kteří prošli ligou. Osobně jsem je sice neznal, ale tady asi nebude problém, že bych nezapadl do kabiny.

Do jara půjdete s jasným cílem – zachránit se?
Určitě bychom chtěli udělat co nejdřív body k záchraně, i když los máme těžký.

Prostějov dal na podzim jen dvanáct branek. Už jste slyšel od trenéra, že od vás navzdory herní pauze očekává góly?
Trenér mi říkal, že ty góly čeká (usmívá se). I já bych za ně byl rád, když jsem po zranění nastupoval za juniorku, tak jsem dal pět gólů ve třech zápasech. V přípravě jsem dal dva góly a teď jsem se v generálce za Prostějov trefil také. Doufám, že to bude padat i v soutěžních zápasech, abychom si v útoku s Karlem (Kroupou) vyhověli a týmu pomohli.

Neberete FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU jako krok směrem dolů?
Podmínky jsou ve druhé lize skromnější, ale tím, že to bylo takhle narchylo, už bylo těžko se dostat do prvoligového kádru. Já potřebuju hrát, chci se v létě vrátit do ligy. Na druhou stranu nikde není napsané, že tady nezůstanu delší dobu. Pro mě je ale cíl první ligy.

Na jaře se potřebujte hlavně dostat do herní pohody?
Především se dostat do zápasového rytmu, který jsem rok neměl. Nabrat zápasovou kondici a zase se do toho dostat zpátky. Věřím, že to tady půjde.