Sokol Protivanov – Forman Boskovice 4:0 (2:0)

V první půli hrálo jen jedno mužstvo, a to domácí Protivanov, který šel ve 13. minutě zásluhou Machálka do vedení.

O pár minut později centroval z pravé strany Dragon, ze spoluhráčů nenašel sice nikoho, ale boskovický obránce Müller domácí útočníky kuriózně zastoupil. Nikým neatakován chtěl pro jistotu míč uklidit do rohu, ale placírkou jej šoupnul k údivu všech přítomných i svému do vlastní brány.

Chvíli po přestávce bylo prakticky rozhodnuto

Když hned po přestávce zvýšil nechytatelnou ranou Rojka na 3:0, nebylo co řešit. Hosté se pak mírně zlepšili, ale proti hlavičce střídajícího Janíčka bravurním zákrokem zasáhl brankář Vítek.

David Rojka, který ještě nedávno děsil prvoligové brankáře, přidal po rohu v 70. minutě ještě čtvrtou branku a hosté byli na ručník. Jejich zmar demonstroval osm minut před koncem kapitán Havlíček, který zahodil pokutový kop po ruce muže zápasu Rojky.

Trenér domácích Roman Sedláček byl s výkonem svých svěřenců v derby spokojen.

„Chtěli jsme hrát agresivně dopředu a to jsme do puntíku splnili. Musím klukům za výkon jedině poděkovat,“ uvedl po utkání s přívlastkem derby.

„Údajně je to tu hodně považované. My jsme ale hlavně chtěli tři body. Pro nás je to důležité vítězství, ať je to derby nebo ne,“ podotkl Sedláček.

Branky: 13. Machálek, 19. Müller vl., 49. a 70. Rojka. Rozhodčí: Beneš – Šenkýř, Kolář. ŽK: 40. Dragon, 89. M. Dostál. Diváků: 450. Protivanov: Vítek – Valenta, Vala (64. Niessner), Koláček, Kulíšek – Dragon (58. M. Dostál), Pászto, Mráček, Poláček (80. Valášek) – Rojka, Machálek. Trenér: Roman Sedláček. Boskovice: Šmíd – Müller, Cetkovský, Václavek, Horák – Preč, Vykoukal, Ošlejšek (55. Janíček), O. Dostál (87. Žilka) – Havlíček, Kašpar (55. Odehnal). Trenér: Radim Weisser.