Jak utkání s Orlovou hodnotíte?

Myslím si, že se od začátku počítalo s tím, že budeme diktovat tempo hry. Byli jsme lepším týmem, Orlovou jsme k ničemu nepustili a až na pár závarů před naší bránou je to podle mě zasloužené vítězství.

Jaké máte pocity z prvního vstřeleného gólu za prostějovské Áčko ve třetí lize?

Hlavně se mi povedlo skórovat de facto ve druhém zápase, co jsem hrál. Každý gól je super, i kdyby byl na 1:0 nebo na 5:0, je to úplně jedno. Myslím si, že se díky němu můžu odrazit k lepším výkonům 
a že mi může pomoct.

Podzim jste strávil v divizních Určicích, v čem se divize od MSFL liší?

Třetí liga je zejména rychlejší. Pořád dokola se to říká a je to pravda. V divizi jsou poměrně časté výkonnostní výkyvy, kdy třeba tým párkrát dobře zahrál a pak zase ne. Tady jsou mužstva, ať třeba patnáctí, schopna hrát vyrovnaný fotbal s prvním. Teď například Kroměříž porazila vedoucí Opavu, takže celá soutěž je nesmírně vyrovnaná a hlavně rychlá.

A co trenéři, je velký rozdíl mezi prostějovským Františkem Jurou a určickým Evženem Kučerou?

Myslím si, že docela ano. Tady v Prostějově je to více zaměřené i na nějaké posuny a různá zabíhání. Je to pro mne takový nový styl hry, který je náročnější. V divizi to bylo vyloženě o bojovnosti. Trenér Kučera nás chtěl stmelovat 
a na úkor fotbalovosti a docílit toho, abychom táhli za jeden provaz. Pan Kučera dbal prostě na tu týmovost, kdežto tady je mnohem více taktických pokynů a pro člověka je tento styl samozřejmě obtížnější.

Co vám přináší hra po boku matadorů typu Lukáše Zelenky, Petra Pavlíka nebo Tomáše Bureše?

Je to přínos. Především nyní mi zezadu pomáhá Bury
a Pavlas, kteří mě organizují. Byl jsem na takový přístup zvyklý už od divize, kde mi také pomáhali Svozil se Zbožínkem. Oni vědí, co mám hrát, takže mi mohou jenom pomoct.

Snaží se vás i dirigovat?

Jasně, je to potřeba, protože když hraji krajního obránce, tak Pavlas nebo Bury mě vždycky dirigovat musí, jelikož situaci vidí lépe.

Inspiroval vás k větším úspěchům postup prostějovských hokejistů do první ligy?

Hokej jsme prožívali celá kabina, na hokej nás většina 
i chodila a říkali jsme si, že když teď hokejisté postoupili, tak bychom měli něco začít hrát také my. Volejbalistky znovu ve své soutěži vyhrály a nyní je řada na nás. Určitě jsme se trochu inspirovali.

Jak jste vůbec cestu Jestřábů do první ligy prožíval?

Těšil jsem se na to. Na hokej jsem chodil odmalička a jedná se o takovou moji relaxaci od fotbalu, který mám několikrát za týden. Pokud můžu na hokej s klukama ze šatny, je to skvělé. Znám se i s některými hokejisty a hrozně jsem si jejich postup užil, ještě když chodilo tolik lidí. Snad budou chodit i tady.

Autor: PETR KOMÁREK