Výhra 6:0 pojistila domácím třetí příčku v soutěži.

Utkání s průběžně pátým týmem nebylo žádnou procházkou růžovou zahradou.

„Byl to rozhodně náročný zápas. Moc nám nepřálo počasí, celý týden pršelo a najednou se strašně oteplilo, takže se nám moc dobře neběhalo," popisoval Tomáš Machálek terén na hřišti.

Prostějovský sniper neopomněl pochválit soupeře:

„Břeclav předvedla velmi dobrý výkon, hlavně uprostřed, Simandl s Dostálkem si to skvěle dávali. Nakonec jsme to ale rozhodli my. Oba dva první góly jsme dali v době, kdy Břeclav chytala slinu, uťali jsme jim to a zlomili celý zápas."

Po pětačtyřiceti minutách vedli domácí jen o jeden gól a zápas sliboval ještě drama.

„Po poločasovém výsledku 1:0 jsem čekal, že to bude hodně těžký zápas, taky to jednu část tak bylo. Břeclav byla velmi nebezpečná. Naštěstí se mi podařilo dát gól a tím jsem jim to zastavil," líčil Machálek.

Prostějovští fotbalisté se zápasem s Břeclaví pro letošní sezonu loučili s domácím publikem. Navíc si mohli doma zajistit třetí příčku.

„Nebrali jsme to nějak speciálně. Ke každému zápasu přistupujeme stejně," řekl Machálek, ale také dodal, jak jej těší udržení třetí pozice:

„Máme obrovskou radost ze třetího místa. Měli jsme to určené jako cíl už před sezonou a dosáhli jsme na něj. Mám z toho opravdu velkou radost. S průběhem letošního ročníku jsem teda spokojený, ještě si to užít v Kroměříži a je hotovo."

SOUVISEJÍCÍ: Prostějov rozstřílel Břeclav a pojistil si třetí příčku v MSFL

Uděláme si radost a zahrajeme si fotbal

Machálek si užil už předposlední zápas. Břeclavi nastřílel tři branky a klidně mohl dát čtyři. Rozhodl se však přihrát spoluhráči z útoku Tomáši Zatloukalovi, který se také nemýlil.

„Já jsem zachoval takovou lidskost. Tomáš Zatloukal mi to krásně připravil na druhý gól, takže jsem mu to potom rád vrátil. Navíc jsem si věřil. Doufal jsem, že přijde ještě jedna šance a hattrick přece jen dám. A ona přišla, tak to už jsem vzal na sebe a dal jsem další branku," vysvětloval Machálek.

Výsledek 6:0 je pravým opakem debaklu z Třince. Tam Prostějov v minulém kole padl 5:1.

„My jsme v Třinci podali dobrý výkon, vůbec bych to neshazoval. Bohužel jak jsme se tlačili za vyrovnáním, tak jsme dostali během deseti minut tři branky," posteskl si Machálek.

Absolutně posledním duelem tohoto roku bude střetnutí s Kroměříží. Tam už nepůjde o body.

„S čím půjdeme do posledního zápasu? Užít si to, uděláme si radost a zahrajeme si fotbal. Tam půjde jen o to, co nejvíc si užít," těší se útočník Machálek.