Celé utkání nenabídlo mnoho šancí a Prostějov byl na hřišti aspiranta na postup dokonce nebezpečnějším týmem. V nastaveném čase ale přilétl do pokutového území Hanáků centr, který Prostějovští odvrátili jen k Lukáši Zoubelemu a ten propálil vše včetně brankáře Brédy.

„Prohrát takový zápas je tragédie. Myslím, že devadesát procent času jsme byli lepší než domácí. Vytvořili jsme si dost příležitostí k tomu, abychom vyhráli. Výsledek utkání vůbec neodpovídá. Myslím, že jsme podali nejlepší výkon ze všech venkovních zápasů, ale nemáme ani bod," smutnil po utkání trenér Machala.

Prostějovský kouč musel po domácí remíze s Vítkovicemi v minulém kole mírně překopat sestavu. Při absenci distancovaného Martina Suse vyztužil střed zálohy Ukrajinec Pernackyj a na kraj zálohy se pak místo zraněného Jana Šteigla postavil Lukáš Hapal.

I v pozměněné sestavě ale Prostějov hrál s prvním celkem tabulky více než vyrovnanou partii. Po přestávce to byli překvapivě hosté, kdo byl blíže vedoucí brance. Velkou příležitost měli Koudelka se Slaninkou, kteří šli ve dvojici sami na brankáře, ale prostějovské duo nedokázalo akci zakončit. Dobrou šanci měl v závěru také Kroupa, jehož střela letěla těsně nad bránu.

Místo vedoucího gólu ale přišel v poslední minutě nastavení šok v podobě Zoubeleho gólu.

„Když jdeme dva na jednoho a dohrajeme to tak, že brankář dostane balon do ruky, tak to je špatně. Naše finální fáze nám dělá problémy a zakončení v poslední době volíme špatně," zlobil se kouč Oldřich Machala.

Ten hodně litoval, že si jeho svěřenci dostatečně nepohlídali poslední standardní situaci, po které přišel rozhodující gól. „Byl centr a pak se to tam poodráželo. Je to chyba, standardku si musíme pohlídat. Máme na to dost vysokých hráčů. V 95. minutě bychom měli být maximálně ostražití, ale i tak dostaneme branku," nechápal prostějovský lodivod.

Další utkání čeká na „eskáčko“ příští sobotu, kdy do Prostějova zavítá Varnsdorf.

FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)Branka: 90+5. Zoubele. Rozhodčí: Severýn – Fišer, Dresler. ŽK: Klíma, Šlein - Janíček, Slaninka, Schuster. Diváci: 1349.

Jihlava: Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler – Levin (85. Šlein), Machuča – Javůrek (77. Turyna), Zoubele, F. Novotný – Jiří Klíma (65. Šefčík). Trenér: Martin Svědík.

Prostějov: Bréda – Machynek, Schuster, Janíček, Slaninka – Hapal, Pernackyj (74. Pančochář), Polák, Žikol (80. Fládr), Koudelka (88. Kovařík) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.