První poločas se vyznačoval vcelku vyrovnanou hrou, v poli byli mírně lepší Pivínští, ale víc dobrých střeleckých šancí si vytvořili domácí fotbalisté. Nejvýraznější měl v 15. minutě střetnutí Vařeka, postupoval s míčem sám proti Novákovi, ale míč poslal okolo brankové tyče do zámezí. Naproti neuspěl v gólové šanci Tydlačka. Dvě minuty před přestávkou otevřel skóre zápasu domácí Móri.

Už ve třetí minutě po změně stran hosté zásluhou Labounka skóre utkání srovnali a dlouho pak bylo těžké předvídat, který celek bude nakonec úspěšnější. Po dalších osmi minutách hry měl pivínský Tydlačka na kopačce další střelecký úspěch svého týmu, ale brankář L. Menšík vyrazil střelu na rohový kop. Potom už ale byli u míče převážně Kostelečtí a nakonec dokázali rozhodnout střetnutí ke své spokojenosti. Hostující gólman Novák ještě chvíli včasným a jistým vybíháním z branky záměry domácích fotbalistů narušoval, ale od 73. minuty vedli Kostelečtí po přímém kopu Grepla 2:1, po dalších čtyřech minutách už o dva góly a čtvrtou trefu domácích zařídil v 84. minutě utkání Závodský, když samostatnou akci po levé straně hřiště korunoval nedáním šance pivínskému brankáři. Zmínku si ještě zaslouží přímý kop hostujícího J. Svozila mladšího a zákrok brankáře L. Menšíka, kterému pomohlo i brankové břevno.

„Mám radost z vítězství, ani si nepamatuji, kdy jsme dali naposledy čtyři góly," ohlížel se nejistě do minulosti trenér FC Kostelec na Hané Petr Walter. „A to jsme ještě řady brankových šancí nevyužili. Věděli jsme o dvou pívínských tvořivých záložnících Tydlačkovi a Svozilovi a dávali jsme si pozor. Dnešní výsledek nás doufám povzbudí pro následující utkání v Tovačově a potom doma se silným Plumlovem."

„Nemám vůbec náladu na nějaké pozápasové hovory," řekl po prohraném utkání pivínský trenér Jaroslav Svozil starší. Prohru jsme si zavinili, prakticky tři góly jsme si dali sami. V utkání jsme mohli být daleko lepší, ale kluci se nechali vyvést vzhledem k různým negativním vlivům z konceptu, ztratili koncentraci a platili jsme za to zbytečnými góly. Mám sto chutí dát fotbalu vale, takto mě to přestává bavit. Pravděpodobně na pivínské lavičce skončím…

FC Kostelec na Hané – TJ Sokol Pivín 4:1 (1:0)

Branky: 43. Móri, 71. Grepl, 76. vlastní, 84. Závodský - 48. Labounek. Rozhodčí: Ženožička – Valouch, Vojtek. ŽK: Walter – J. Svozil ml., Tydlačka. Diváků: 150.
FC Kostelec na Hané: L. Menšík – Synek, Walter, Začal, Chytil – Móri, T. Menšík, Grepl, Vyhlídal – Vařeka, Hon (67. Závodský). Trenér: Petr Walter.
TJ Sokol Pivín: Novák – Zbožínek, Frýbort, Vrba, Martinec (60. Donát) – Švéda, Tydlačka, J. Svozil ml., Šišma (82. Filka) – Fialka, Labounek (82. Vláčilík). Trenér: Jaroslav Svozil st.

Autor: VLASTIMIL KADLEC