TJ Sokol Určice – TJ Sokol Ústí u Hranic 1:8 (0:5)

Když začínala druhá minuta utkání, dal si domácí obránce Hradečný hlavou, aniž by byl tísněn, vlastní gól. To ještě nemuselo znamenat katastrofu, ale na konci druhé desetiminutovky přidal Škuta na 0:2 a za další minutu Skácel na 0:3. Když se naplňovala první půlhodina hry, Rebenda ještě proti vyběhnuvšímu Nejezchlebovi neuspěl ale k odraženému míči se dostal Staněk a přidal čtvrtý gól hostí.

Do poločasu to byla už rukavice

Ani to ještě nebylo do přestávky vše, Cibulka fauloval ve velkém vápně Škutu a Plesník naplnil z penalty pověstnou „rukavici“ už do poloviny zápasu. Na tenisového „kanára“ zvýšil necelé tři minuty po přestávce Sencovici a teprve potom se začali významněji dostávat před brankáře soupeře i Určičtí. Po akci s Vaňkem však Kryl Bernkopfa nepřekonal a neuspěl se svou střelou ani Kvapil.

Po hodině zápasu vysunul do brejku Smolka Rebendu a ten zvýšil přízemní střelou z pravé strany na 0:7. Po centru Ševčíka nastřelil Škuta břevno domácí branky a naproti pak přihrál Losovi do šance na čestný gól domácích Kroutil. Debakl Určických uzavřel osmým gólem Ústí šest minut před koncem zápasu svou druhou trefou Skácel.

V samém závěru spálili ještě vyložené gólovky Ústí Rebenda i Škuta. Ani jeden z nich neuspěl v duelu tváří v tvář s brankářem Nejezchlebem.

Doslova nás svlékli do naha!

„Něco podobného jsem za celou svou trenérskou kariéru zřejmě nezažil,“ kroutil hlavou po utkání určický trenér Svatopluk Kovář, „doslova nás svlékli do naha! close Klikněte pro zvětšení zoom_in

Hráči Ústí nás předčili v pohybu, rychlosti i v osobních soubojích, my jsme vyráběli mnohé chyby v defenzivní činnosti a v útoku jsme se neprosazovali.

Nelze vše svádět na nabouranou psychiku našich hráčů po vlastním gólu hned po zahájení zápasu. Musíme se z toho oklepat, za týden se hraje znovu, ale budeme už mít do konce podzimu samé těžké soupeře. Musíme se oklepat a dohrát zbývající letošní utkání se stávajícím kádrem fotbalistů co nejlépe. Jiné hráče prostě nemáme.“

„Hodně nám pomohlo rychlé vedení,“ zamýšlel se trenér hostí Vojtěch Bušina, „a skutečnost, že jsme hráli velmi dobře kombinačně a dokázali přehrát určickou záložní řadu. Také jsme úspěšně trestali z brejků. Výsledek je pro nás vynikající a navíc jsme spálili ještě celou řadu dalších stoprocentních gólových šancí. Kladem je, že se střelecky zapsali nejen útočníci, ale i hráči ze zálohy a dokonce i dva obránci. Věřím, že pojedeme na vítězné vlně i dál!“

Branky: 78. Los – 21. a 84. Skácel, 2. vlastní (Hradečný), 20. Škuta, 29. Staněk, 40. Plesník z penalty, 48. Sencovici, 62. Rebenda. Rozhodčí: Molík – Boček, Hampl. ŽK: Ullmann, Dokoupil – Škuta, Ševčík. Diváků: 120.
Určice: Nejezchleb – Hradečný (32. Kvapil), Ullmann, Mlčoch (46. Žáček), Dokoupil – Havlena, Vaněk, Los, Javořík – Cibulka (73. Kroutil), Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář.
Ústí u Hranic: Bernkopf – Plesník, Sencovici, Smolka, Ševčík – Lhotský, Skácel, Páleník, Staněk (84. Juřica) – Škuta, Rebenda. Trenér: Vojtěch Bušina.

Vlastimil Kadlec