Svozil se zasloužil i o poslední nelehkou výhru svého týmu proti Otrokovicím.

„Ten zápas charakterizovaly dva rozdílné poločasy. Bylo to jako den a noc. První půlku jsme se nedostali do hry a klidně jsme mohli prohrávat 0:4. O poločase jsme si řekli jak máme hrát, zjednodušit hru a začít víc běhat. Ve druhé půlce jsme už sebrali iniciativu a byli jsme lepším týmem," popisoval Svozil nedělní bitvu s Otrokovicemi.

Určický záložník ale marně hledal příčinu herního výpadku ze začátku zápasu.

„No, to nevím. Máme to v podstatě už celou sezonu. Vždycky hrajeme lépe jeden poločas a druhý hůř. Těžko říct, čím to je. Potřebujeme asi dostat facku," vysvětloval Martin Svozil.

Svěřencům Evžena Kučery se nedařilo už v předchozím kole, když padli ve Valašském Meziříčí 4:1.

„Nemyslím, že by se pod náš výkon podepsala předchozí prohra. V mančaftu je dobrá nálada. Spíš to bude tím, že se v posledních šesti kolech točila stejná sestava. V neděli ale bylo hodně zraněných. Před utkáním vypadli dva hráči základní sestavy, kvůli nemoci. Neměli jsme optimální sestavu," přiblížil Svozil stav zdravotní stav Určic.

Po změně stran došlo i k přeměně hry. Určičtí se probudili a začali hrát lepší fotbal, následně přišel i potřebný gól.

„Žádná bouřka v šatně neproběhla. My si to vždycky vyříkáme v klidu. Nahecujeme se a řekneme si, co změnit. Každý vždycky začne sám u sebe, začne se víc běhat. Když se zjednoduší hra, tak to přijde samo. Když dáme balón na zem a přihrajeme si, tak to jde. Někdy je potřeba nevymýšlet," líčil Svozil poločasové dění v šatně.

Díky výhře nad Otrokovicemi se posunula určická domácí neporazitelnost na pět zápasů.

„Je to pěkné. Byl bych rád, kdyby nám to vydrželo aspoň celý podzim. Chce to ještě příští neděli vyhrát doma. To tu máme Hranice. Je potřeba, co nejdéle podržet domácí neporazitelnost. Doma se musí bodovat, a to co se doveze z venku, je vždycky navíc," radoval se z dosavadních výsledků Martin Svozil. Ten je vlastně v určických dresech nováčkem: „Mně se v Určicích líbí. Jsem tady spokojený, jak s mančaftem, tak s vedením mužstva. Rozumím si s trenérem i s celým realizačním týmem. Hraji uvolněně, nejsou tady žádné extrémní tlaky a nároky.Celkově je tu uvolněnější atmosféra."

Příjemně a přátelské prostředí je podle Svozila jednou z příčin dobrých výsledků.

„Možná je to jeden z důvodů. Důležité bylo chytit začátek soutěže. nahráli jsme nějaké body a spadla z nás nováčkovská nervozita. Zatím se stále vezeme na euforii," usmíval se Martin Svozil.