Přesto nebyl uplynulý ročník pro Hanáky procházkou růžovou zahradou, své o tom ví sám lodivod 1. SK.

Jaká pro vás byla sezona 2013 –2014?

Nakonec vlastně pozitivní. Získali jsme podruhé za sebou třetí místo, což je nesporný úspěch. Bohužel jsou zde i kaňky. Za ty největší považuji dvě poslední porážky na domácí půdě. To nám hodně pokazilo obraz minulé sezony.

Bylo získat třetí místo nyní těžší než v předešlé sezoně?

Každá sezona, kde získáte padesát bodů, je perfektní. Samozřejmě oba dva ty ročníky byly velmi rozdílné. Měli jsme jiné sestavy a v obou případech to bylo těžké. Každopádně obhájit třetí příčku je opravdu úspěch.

Do kádru jste letos zapojil i několik dorostenců. Jak se osvědčili?

Lidé nám moc nevěřili, ale toto byl náš hlavní cíl. Postupně zapojit do hry prostějovské odchovance. A musím s potěšením říct, že kluci nám své kvality ukázali. Samozřejmě je čeká ještě dlouhá fotbalová cesta, ale jde vidět, že předpoklad pro úspěch mají velký. S výkony kluků jako byl Šteigl, Hloch nebo Petržela jsem spokojený.

Byl jste také spokojený s jedinou zimní posilou Martinem Jiroušem?

Nechci říct, že jeho angažmá bylo zklamáním, protože jsem viděl, jak dře na trénincích. Prakticky tam neprohrál žádný souboj. Bohužel to nedokázal přenést na hřiště. V zápasech se neuměl prodat a vstřelil jen jednu branku a ani jich zrovna moc nepřipravil. Z tohoto pohledu je to trošku zklamání. Nevím, proč se mu nedařilo, je to pohodový kluk, ale čekali jsme od něj víc.

Po zimě váš kádr opustili hráči jako Hunal, Kazár či Pospíšil. Myslíte si, že jste je dokázali nahradit?

V útoku nám Pospíšil chyběl, hlavně jeho šest branek. Hunal byl pilířem zadních stran, ale Pavlík zůstal na svém místě. Také Zatloukal se předvedl na pozici stopera ve skvělém světle. Kazára jsme byli schopni nahradit Rusem a Hirschem.

Když se podíváte zpět, ve kterém zápase jste hráli nejlepší fotbal?

Byla to asi ta Opava. Vše jsme podřídili tomu, abychom v Opavě hráli se Slezanem o první místo, což se povedlo. Bohužel jsme tam prohráli po penaltě, což se pak odrazilo na naší psychice. V následujících zápasech jsme pak propadli.

Označil byste právě ty dvě poslední domácí prohry, za nejhorší utkání z vašeho pohledu?

Nejhorší byly ty Mikulovice. To byl z naší strany největší propadák. Žďár se alespoň snažil, bojoval o udržení. Mikulovice následovaly hned po té nešťastné Opavě, nebyli jsme dostatečně připraveni psychicky. Byla to trošku i chyba nás trenérů.

Sezona 2013 – 2014 je minulostí. Kdy se začnete připravovat na tu další?

Příprava začne 14. července. Letos vynecháme soustředění a budeme převážně doma v Prostějově. Hned v prvním týdnu pak budeme hrát v Karviné. V jednání je také zápas se Sigmou Olomouc a potvrzený už máme duel s Frýdkem-Místkem.

Už víte, jak bude vypadat váš kádr. Odchází někdo?

U nás nyní končí Pavlík a Jirouš. Aleš Krč se vrací do Uničova a dohodli jsme se, že necháme Machálka vyzkoušet si vyšší soutěž.

Kdo by je měl v mužstvu nahradit?

Všechno je ještě ve fázi jednání, ale rozhodně už nepřijdou žádné exligové hvězdy. Do přípravy se zapojí naši hráči, kteří momentálně hostují někde jinde. Přivést chceme jednoho až dva mladé fotbalisty, někde tady z okolí a šanci dostanou naše mladé talenty.