Pavel Krejčíř dlouhou dobu patřil ke tvářím prostějovské obrany, nyní končí kvůli přetlaku na postu levého obránce.

„Za Pavlovým odchodem stojí dvě věci, tou první jsou přehnané finanční nároky jeho mateřského klubu Horního Štěpánova. Druhou věcí jsou naše plány do budoucna. Chceme přivést ještě jednoho stopera, protože na podzim jsme měli problémy, když vypadl Aleš Rus. V té chvíli budeme mít přetlak kvalitních hráčů na levém bekovi. Takže jsme se rozhodli dát radši šanci mladším," odůvodnil Krejčířův odchod trenér Prostějova František Jura.

Kouč 1. SK zároveň dodal, že za Krejčířovým odchodem rozhodně není ztráta kvality či menší výkonnost.

Druhým hráčem, který 1. SK opouští je Tomáš Bureš. Bývalý ligový brankář patřil k oporám Prostějova, ale na podzim jej na postu jedničky vystřídal Zdeněk Kofroň, nyní Bureš končí s fotbalem úplně.

„Původně jsme byli domluveni, že bude ještě pokračovat. Bureš pokud pravidelně trénuje je jedním z nejlepších brankářů třetí ligy, takže jeho odchod je pro nás ztráta," připustil František Jura.

Tomáš Bureš se rozhodl odejít kvůli svým povinnostem v rodinné firmě.

„Tomáš přišel sám s tím, že by nestíhal tréninky, tak jak by potřeboval a nemohl by už dát fotbalu tolik času," dodal Jura.

Zdeněk Kofroň se už na podzim ukázal jako kvalitní náhrada za Bureše, ale pozici jedničky stále nemá jistou. Novou posilou je totiž bývalý odchovanec Prostějova brankář Dominik Neoral.

„Dominik sehrál skvělý podzim v divizním Přerově. V létě jsme si jej chtěli stáhnout, ale s ohledem na odchod Bureše jsme po něm sáhli už nyní. Podle formy se pak ukáže, kdo z nich bude jedničkou do prvního mistrovského zápasu," prozradil své plány František Jura.

Dobrou zprávou je, že v týmu zůstává Lukáš Zelenka.

„S Lukášem jsme domluveni, že bude pokračovat dál. Zimní příprava je dlouhá, takže doufám, že nabere potřebnou kondici a bude to zase ten starý dobrý Zelenka," smál se prostějovský kouč.