Zdeněk Kofroň by měl v jarní části sezony hostovat v některém z klubů Moravskoslezské ligy.

„V týmu by jej měl nahradit Halouska, který se už s námi celý leden připravuje. Zdeněk odchytal na podzim všechno a je to už třicetiletý zkušený brankář. Řekli jsme si, že by nebylo dobré, aby dělal dvojku a zahříval lavičku, proto jsme zvolili hostování," okomentoval kroky klubu trenér František Jura.

Z testovaných hráčů pak v Prostějově skončil Marek Schmidt.

„Je to dříč a pracoval dobře. Jeho místo je ale bohužel pod hrotem a tam my máme přetlak hráčů. Zkoušeli jsme jej na křídle, ale tam by pro nás až takovým přínosem nebyl," posteskl si František Jura.

Třetím hráčem, který pro tuto chvíli v Prostějově končí, je Štěpán Přikryl, který se vrátil na hostování do divizních Kozlovic.

„Hostování má podepsané ještě na půl roku. Je to mladý hráč, který by měl podle nás, co nejvíce hrát. U nás by neměl tolik prostoru, takže jsme zvolili toto řešení, jako nejlepší pro obě strany," vysvětloval František Jura.

Naopak novou posilou by se mohl stát Tomáš Machálek, kmenový hráč Opavy, který za Prostějov dlouho hrál, naposledy loni na jaře. Machálek se už také připojil k týmu v Ústí nad Orlicí.

„Machálek ještě není dotažený, jednáme s Opavou a navíc se do toho vložil další tým, který by jej chtěl. Byl by pro nás ale přínosem, moc dobře to v Prostějově zná a navíc zvýší konkurenceschopnost mezi hráči," dodal Jura.

Tyto změny ale nebudou poslední. Prostějov má v plánu do začátku sezony přivést ještě nějaké hráče. „Stále se jedná. Byli bychom rádi, kdybychom ještě získali jednoho nebo dva hráče," potvrdil František Jura.