„Myslím si, že ta naše spolupráce je perfektní. Na Nekudu byl faul já jsem proměnil penaltu. On dal dvě branky a já mu na ně přihrál. Myslím si, že nám to spolu jde," usmíval se po zápase prostějovský kapitán Karel Kroupa.

Máte za sebou třetí zápas a třetí výhru. Začátek sezony se vám asi hodnotí dobře.

Hodnotí se to dobře, ale ta sobotní výhra nad Slováckem se nerodila zrovna lehce. My máme s papírově slabšími soupeři, a to říkám, aniž bych snižoval kvalitu Slovácka, problémy. Jsem moc rád, že jsme to zvládli.

Slovácko vám vstřelilo branku 
v samotném závěru prvního poločasu. Co jste si potom řekli
v šatně?

Dostali jsme gól z takové ojedinělé šance, i když Slovácko mělo běhavé kluky 
v prostředku, kteří nám dělali problém. Rychle se pohybovali a hodně rotovali, šancí ale moc neměli. Bohužel jsme si i přesto branku nechali dát. V kabině jsme si pak řekli, že musíme do druhého poločasu nastoupit aktivně a zlomit to. To se okamžitě povedlo.

Už ve čtyřicáté šesté minutě jste sám proměnil penaltu. Užíváte si tyto momenty?

Nevím. Neřekl bych, že si to zrovna užívám. Spíš je tam taková zodpovědnost, abych to proměnil a šli jsme do vedení. Neužívám si to, soustředím se abych to dobře kopl.

V útoku teď máte nového parťáka, Petra Nekudu. Jak se vám 
s ním spolupracuje?

Myslím si, že naše spolupráce je perfektní. Na Nekudu byl faul já jsem proměnil penaltu. On dal dvě branky a já mu na ně přihrál. Myslím si, že nám to spolu jde.

Už ve čtvrtek vás čeká pohárový zápas s Třincem. Jak si věříte na druholigového soupeře?

My jsme si už v přípravě ověřili, že můžeme hrát i s druholigovými týmy. Dopředu určitě neskládáme zbraně. Třinec přijede sem k nám a my uděláme maximum pro to, abychom postoupili dál.

Vy jste v letě přestoupil do Prostějova. Znamená to, že jste tady spokojený?

Já jsem tady spokojený. V Prostějově jsem našel tým lidí, kteří chtějí fotbal dělat. Jsem tady maximálně spokojený, a proto jsem do Prostějova taky přestoupil natvrdo.

Jak vám vyhovuje složení prostějovského týmu?

Určitě. Máme tady zkušenou osu a mladých talentovaných hráčů je tady hodně. My jsme tu od toho, abychom je posunuli dál. Doufám, že se to daří.