Sokol Pivín - Haná Prostějov 2:2 (0:1)

Oba týmy se do sebe pustily od první minuty a nebraly na nic ohled. První příležitost měli domácí už ve 4. minutě, ale Mlčoch měl slepé náboje a mířil vedle Lošťákovy branky. O třináct minut později podnikli hosté nenápadný útok. Míč za půlící čárou převzal rychlonohý Světlík, vydal se nejkratší cestou k brance a poslal míč k pravé tyči Brablecovy branky.

Na tvrdou hru a hromadící se fauly doplatil hostující Ociepka, který po první žluté uviděl i druhou a šel vyzkoušet teplou vodu do sprch.
V 55. minutě přišla druhá rána pro Hanáky, když domácí Nakládal zahrával míč vysokou nohou tak, že zranil velkého Světlíka na oku a ten putoval do nemocnice na ošetření. Hlavní sudí ale nic neviděl.

Za nastřelenou ruku pokutový kop

V 70. minutě rodáci opět zírali, když za nastřelenou ruku věnoval domácím rozhodčí pokutový kop. Proti tvrdé Spáčilově střele neměl Lošťák žádnou šanci a domácí srovnali 1:1. Přesto se hosté, hrající od 38. minuty oslabeni o vyloučeného Ociepku, nesložili, ale šli opět do vedení. Trestný kop Mašíka vrátil pod břevno v 79. minutě Zbožínek.

Ještě v 82. minutě zachraňoval hostující Lošťák na brankové čáře, ale o čtyři minuty později po chybě obránce Jančiara byl proti sólu Vláčilíka bezmocný a domácí srovnali na konečných 2:2.

Po skončení zápasu se vášně začaly uklidňovat a rodáci mohli jít pokračovat v oslavách. Někteří tvrdili, že takové divadlo by jim nepředvedl ani slavný pivínský soubor Větřák.

Branky: 70. Spáčil (p.k.), 86. Vláčilík - 17. Světlík, 79. Zbožínek. Rozhodčí: Kičin - Baďura, Svozil. ŽK: Mlčoch, Vláčilík - Zbožínek, M.Kolář, Ociepka. ČK: 38. Ociepka.
Pivín: Brablec - Spáčil, Nakládal, Zbožínek (46. Vrba), Pinkava (22. Tydlačka) - Novák, Přidal, Švéda, Mlčoch - Přikryl, Vláčilík. Trenér: Jaroslav Svozil.
Haná Prostějov: Lošťák - Jančiar, Šindler, Ociepka, Chum - Trnavský, M. Kolář, Zbožínek, Cibulec - Mašík, Světlík (55. Bartoš, 90. Novák). Trenér: Daniel Kolář.

ONDŘEJ LOŠŤÁK